UWAGA!

Tragedia na polu. Sprawę bada prokuratura

 Elbląg, Na polu we wsi Jezioro prasa rolnicza wciągnęła 16-latka
Na polu we wsi Jezioro prasa rolnicza wciągnęła 16-latka (fot. nadesłana)

To rodzinna tragedia - tak o wypadku, do którego doszło podczas prac polowych w miejscowości Jezioro mówią prokuratorzy. 16-letniego chłopca wciągnęła prasa rolnicza do robienia balotów z siana. W charakterze świadka przesłuchany został ojciec nastolatka. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy wskazuje, że prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek.

Do tragedii doszło we wtorek (10 czerwca) po południu we wsi Jezioro (gmina Markusy).  - Ojciec z synem pracowali przy belowaniu siana - informował Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Jeździli po polu ciągnikiem, do którego przypięta była przyczepa - prasa. 35-letni ojciec twierdzi, że urządzenie wyłączył, bo poszedł do domu, by uzupełnić paliwo. Jednak pół godziny później, gdy wrócił na pole, usłyszał, jak maszyna chodzi na pełnych obrotach. Okazało się, że prasa wciągnęła 16-latka.
       Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon chłopca. Policjanci sprawdzili natomiast trzeźwość 35-letniego ojca nastolatka. Okazało się, że mężczyzna miał pół promila alkoholu w organizmie.
       Sprawę bada elbląska prokuratura.
       - Prowadzimy postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - informuje Jolanta Rudzińska, zastępca prokuratora rejonowego w Elblągu. - W charakterze świadka został przesłuchany ojciec nastolatka i jego zeznania wskazują, że doszło do nieszcześliwego wypadku. Zostanie też powołany biegły z zakresu mechanizacji rolnictwa, którego ekspertyza ma wyjaśnić, w jaki sposób mogło dojść do tragedii.
       - Ta sprawa pokazuje, że nie należy lekceważyć maszyn, a także przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy - dodaje prokurator.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama