UWAGA!

Trzeba pomagać, nie myśleć tylko o sobie (aktualizacja)

 Elbląg, Trzeba pomagać, nie myśleć tylko o sobie (aktualizacja)
fot.Michał Skroboszewski

450 wolontariuszy wyruszyło dzisiaj w miasto, by zbierać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sztab działa pełną parą, dla większość osób zaangażowanych w kwestę taka akcja to nie pierwszyzna. Zobacz zdjęcia. Po godzinie 19 na koncie elbląskiej WOŚP jest już ponad 320 tys. złotych!

Przed godzina 9 przed Ratuszem Staromiejskim, gdzie mieści się elbląski sztab WOŚP, ustawiła się długa kolejka wolontariuszy. Cierpliwie czekali na swoją kolej, by odebrać puszki i identyfikatory i ruszyć kwestować w miasto.

- To mój czwarty lub piąty raz. Trzeba pomagać innym, nie tylko myśleć o sobie. Dlatego tu jestem – mówi pani Iwona.

- Co roku staram się włączać w tę szczytną akcję. Przeważnie zbieram ze znajomymi, ale samemu też – dodaje Kamil, który jest wolontariuszem po raz szósty.

- Jestem tu piąty raz, trzy lata temu wciągnęłam w akcję moją córkę, w tamtym roku ona wciągnęła swojego chłopaka – opowiada pani Elżbieta. - Do godziny 16 na pewni będę zbierać. Mam fajny rewir – Zatorze – co roku ludzie chętnie wrzucają datki, jest przyjaźnie. Jak ktoś nie chce wrzucać do puszki, to nie nagabujemy. To dobra wola każdego, czy chce wziąć w tej akcji udział. Nie spotkałam się do tej pory z żadnymi przejawami niechęci.

Drugi raz z WOŚP jako wolontariuszki grają Kinga i Julia, które – jak przyznają – udzielają się również w organizacji Lepszy Elbląg. - Warto pomagać. My mamy szczęście, ale inni potrzebują pomocy – mówi Kinga.

Elbląski sztab WOŚP pracuje pełną parą. Trwa liczenie datków. Po godzinie 19 na koncie było już ponad 320 tys. złotych. O godz. 14 na Starym Rynku ruszyła główna scena elbląskiego finału WOŚP.

 

Zobacz, co będzie się jeszcze w Elblągu dzisiaj działo.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Prośba do posłów, proszę poprosić UM o dokładne rozliczenia, chciałbym wiedzieć ile miasto płaci na prywatna imprezę. Czy bardziej woli dofinansowywać prywatne imprezy niż imprezy dla mieszkańców miasta. Czas przyjdzie przy wyborach na rozliczenie tego.
 • Jak płaciliśmy My podatnicy za miesięcznice, czyli prywatną imprezę i fanaberię jednego człowieka, to jakoś sprzeciwu nie było
 • @_ELBLĄŻANIN_ - Ciekawe, czy jak trafisz do szpitala, albo ktoś z Twoich bliskich, to też będziesz zgłaszał sprzeciw do korzystania z "prywatnego"sprzętu, zakupionego przez WOŚP. .. .
 • Pytam się kto pokrywa koszty imprez organizowanych z okazji wośp? Za ten cały cyrk płaci każdy obywatel. Zebrana kasa tylko w części idzie na zakup sprzętu, ponieważ Owsiak i jego rodzina otrzymują, co miesiąc sute wynagrodzenie. Wspaniały sposób na życie. Tylko żal dzieci, które zbierają ta kasę.
 • Gońcie, gońcie DZIADYGÓW! Tak każe naczelny czerwony jąkała. Więc ludzie róbta, co chceta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22
  53
  0zł_dla_Owsiaka(2020-01-12)
 • Miesiecznice to pikus w porownaniu do orkiestry I calej machiny z tym zwiazanej,jak rowniez pikus do pienidzy ktore wyciekly Rudemu miedzy paluszkami the 250 miliardow,za ta kase mozna wkonac 250 przekopow przez mierzeje mowiac obrazowo trybisz? Garbusiarz chip sta
 • Miesiecznice to pikus w porownaniu do orkiestry I calej machiny z tym zwiazanej,jak rowniez pikus do pienidzy ktore wyciekly Rudemu miedzy paluszkami the 250 miliardow,za ta kase mozna wkonac 250 przekopow przez mierzeje mowiac obrazowo trybisz? Garbusiarz chip sta
 • Masz rację. A za Sylwestra z TVP w Zakopanem wiesz kto? Podatnicy kraju i z Zakopanego jeszcze więcej w przeliczeniu na jedną osobę. Efekty Orkiestry są widoczne w postaci sprzętu w szpitalach pomagającemu ludziom, efekty Sylwestra w Zakopanem pomagają i tak bogatym zapiewajłom i prezesowi TVP kochającemu nad życie lans i promocję....siebie. Ps. Gaża za występ w Sylwestra to 2 razy tyle ile w normalnym terminie.
 • Oddani dla PiS nie dają na Owsiaka bo muszą zbierać na Rydzyka bo jak nie to założy swoją partię i tym samym nóż są plecy dla partii małego dyktatora
 • @_ELBLĄŻANIN_ - Mózg to nie brwi. Jak nie ma, to nie dorysujesz.
 • ELBLĄŻANIN chyba gatki cię uwierają.
 • Rosną zastępy co będą przeprowadzać eutanazje by "ulżyć staruszkom w cierpieniach "
Reklama