UWAGA!

Turyści mile widziani

 
Elbląg, Turyści często pytają o elbląskie zabytki
Turyści często pytają o elbląskie zabytki (fot. arch. Michał Skroboszewski)

Jakie zabytki warto zobaczyć w Elblągu? Gdzie można smacznie zjeść? O to najczęściej pytają turyści, którzy odwiedzają nasze miasto. Chętnie wdrapują się na wieżę katedralną, a także na szczyt Bramy Targowej. Są również zainteresowani rejsami po Kanale Elbląskim, czasami zwiedzają okolicę na rowerach.

Goście, którzy odwiedzają nasze miasto często korzystają z pomocy pracowników Biura Informacji Turystycznej (punkty mieszczą się w Ratuszu Staromiejskim i w Bramie Targowej). O co pytają?
       - Najczęściej ogólnie o atrakcje i zabytki Elbląga, jak można spędzić czas, co warto zobaczyć – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Równie często turyści pytają o Kanał Elbląski. Są zainteresowani zarówno zorganizowanymi rejsami, jak i możliwością obejrzenia kanału samodzielnie (np. wybierając się na wycieczkę wzdłuż Kanału rowerem).
       - Regularnie udzielane są także informacje na temat: rejsów po Zalewie Wiślanym; szlaków pieszych i rowerowych w Elblągu i okolicach; połączeń kolejowych i autobusowych do Trójmiasta, Malborka, Fromborka; noclegów w Elblągu i okolicy – kontynuuje miejski urzędnik. - Turyści często też proszą o zarekomendowanie restauracji, gdzie można smacznie zjeść. Sporą grupę stanowią też osoby urodzone w Elblągu przed wojną lub ich potomkowie. Pomagamy wtedy zlokalizować dawne budynki, ulice.
       Turyści często pytają też o atrakcje, których już nie ma - rejsy z Elbląga do Krynicy Morskiej, kolej nadzalewową.
       Z roku na rok zainteresowanie Elbląskiem jest coraz większe. Dla porównania zestawienie gości odwiedzających punkty informacji turystycznej: Brama Targowa: czerwiec 2014 - 3930 osób; czerwiec 2015 – 5640 osób, Ratusz Staromiejski: czerwiec 2014 - 765 osób; czerwiec 2015 - 1150 osób.
       - Należy pamiętać, że turyści odwiedzający punkty informacji turystycznej, to tylko część wszystkich turystów odwiedzających Elbląg – zastrzega Łukasz Mierzejewski.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • no fajnie ale um nie zdążył otworzyć Bramy Targowej w maju jak było też pełno turystów na starówce. Czy ktoś za to odpowiedział?
 • Najlepsze są burze piaskowe obok Galerii El albo jak trochę popada to pojawiają się tam ciekawe rozlewiska wodne. Nie raz widziałem skaczących turystów przez kałuże albo z zasłoniętymi twarzami jakby byli na pustyni. Jest to naprawdę bardzo ciekawa atrakcja turystyczna a dla mieszkańców niezła rozrywka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  HermanvB.(2015-08-03)
 • Ciągle za mało niestety turystów !
 • Kto beknal za to, ze brama targowa nie byla otwarta od rzeczywistego rozpoczecia ze sezonu?
 • Turyści mile widziani? A gdzie jest program, produkty turystyczne? Pan Wroblewski zatrudnił "speca " po Wszechnicy Mazurskiej w Olecku /specjalność ochrona środowiska /i ani tego ani tamtego? Wszyscy się wypowiadają na temat i sportu i turystyki tylko pan z Ełku milczy, czy to nie jest zastanawiajace?
 • Od czerwca nie bylo mapek w informacji turystycznej dla turystow!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Biuro podrozy(2015-08-03)
 • Kto do tego dziadostwa by chciał przyjechać chyba jedynie przejazdem. Zawistni zaściankowi przeżarci zazdrością ludzie napewno miło wszystkich przywitają blllleeeee
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Byłemniepolecana(2015-08-04)
 • No dobra. Przyjechalismy. Zwiedziliśmy miasto w ciągu jednego dnia. Córki chciały jak to nastolatki zrobić zakupy ubraniowe. .uboguchna galeria carrefour. .. jedna jedyna w dużym badż co bądź mieście. Potem chciały na basen- nie było gdzie. Pojechaliśmy do Gdańska, bo przeciez nie do równie paskudnego i biednego Olsztyna.
 • Sorry, może nie do konca 'paskudnego", bo jednak zabytki na starówce są ok.
 • Nie wiem kto odpowiada za rozwój turystyki i rekreacji w Elblągu, ale wszyscy ci którzy maczali w tym palce powinni za to słono zapłacić. Zlikwidowano największe atuty Elbląga: Kolej Nadzalewową, rejsy statkami, największy basen w Europie, amfiteatr. Projekt Truso odszedł w niepamięć, myślano o zamknięciu unikalnej trasy tramwajowej nr 2 w kierunku Bażantarnii. Poza starówką nie mamy nic. To jest dramat i kryminał zarazem. I pomyśleć, że za znienawidzonego Niemca Elbląg i Wysoczyzna to był kurort.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  DrPaiChiWo(2015-08-04)
 • jeszcze tylko poszerzono by 501 o pobocza i juz nasza Mierzeja wyglądałaby całkiem fajnie i bezpiecznie.
 • co do jedzenia: smacznie można zjeść w Elblągu - gdzie? Proszę podpowiedzieć, na starówce w CzikCzuk pizza niesmaczna i droga, na Traugutta fajny lokal Stara Karczma ale czy żurek z warstwą oleju na wierzu mi smakował? Nie
Reklama