UWAGA!

Tysiące kibiców na granicy

 
Elbląg, Tysiące kibiców na granicy
(fot. Straż Graniczna)

Ponad 6 tysięcy kibiców przekroczyło w ostatnich 10 dniach granicę polsko-rosyjską w drodze do Kaliningradu. Największy ruch odnotowano w Grzechotkach.

Największy ruch na przejściiach granicznych z obwodem kaliningradzkim panował 16 czerwca, w dniu meczu między Chorwacją a Nigerią. W Grzechotkach pojawiło się w sumie prawie 2,4 tys. kibiców, w Gronowie – prawie 700, w Bezledach ponad 300 i w Gołdapi -30 – informuje kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie.
       Do godz. 8 rano w niedzielę do Polski powróciło prawie 1500 osób.
       Największą grupę stanowili obywatele Chorwacji, Polski następnie Niemiec, Szwecji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Malty, Argentyny, Meksyku, Australii, Finlandii, Nigerii, Wenezueli, USA, Kanady, Danii, Kolumbii, Serbii i Chin.

  Elbląg, Tysiące kibiców na granicy
(fot. Straż Graniczna)


       Kibice podróżowali głównie samochodami osobowymi, Straż Graniczna odprawiła przy wyjeździe z Polski 1515 pojazdów osobowych, 39 autokarów (zorganizowane wycieczki kibiców) oraz 22 autobusy rejsowe, którymi podróżowali kibice. Byli wśród nich także motocykliści, a nawet rowerzyści. - Zarówno na wyjazd z Polski , jak i na kierunku przyjazdowym do RP odprawa podróżnych odbywa się na bieżąco – dodaje Mirosława Aleksandrowicz.
      
      

oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama