UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczniowie Liceum Plastycznego stawiają pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej

 
Uczniowie Liceum Plastycznego stawiają pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej
Fot. Liralighting

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym stawia na praktyczne wykształcenie swoich uczniów. W tym roku młodzież już po raz kolejny podjęła staże wakacyjne finansowane z projektu „Wiem, jak i pracuję - staże zawodowe uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym drogą do szybkiego zatrudnienia”. Sześć elbląskich firm przyjęło oddelegowanych przez liceum uczniów, którzy mieli okazję poznać zupełnie inny tryb pracy i wdrożyć się w ścieżkę kariery zawodowej. Zobacz więcej zdjęć. 

Wiem jak … - przygotowanie uczniów do podjęcia stażu
      Projekt trwał dwa lata – od kwietnia 2017 roku do października 2018. Jego głównym celem jest wyposażenie uczniów w umiejętności i wiedzę niezbędne do funkcjonowania na rynku pracy, a także podniesienie jakości procesu kształcenia zawodowego. Wszystko to przyczyni się do podwyższenia atrakcyjności i konkurencyjności absolwentów na rynku pracy.
      
      Wszyscy uczniowie w czerwcu mieli spotkanie z doradcą zawodowym, szkolenie pracownicze z BHP oraz badania profilaktyczne. Na tym jednak projekt się nie zakończył. Dla uczniów zorganizowano warsztaty z zakresu kształcenia kompetencji miękkich, tak niezbędnych na dzisiejszym rynku pracy. Ponadto młodzież przeszkoliła się w zakresie Design Thinking. W projekcie brali udział także nauczyciele przedmiotów zawodowych. Zorganizowano dla nich te same szkolenia, a dwoje z nich uczestniczyło w stażu u pracodawcy.
      
      … i pracuję – pierwsze doświadczenia zawodowe
      Szkoła zawarła porozumienie z sześcioma pracodawcami, których profil działalności jest zgodny z zawodem plastyka. Zwrócono szczególną uwagę na zainteresowania, predyspozycje oraz umiejętności uczniów, które wykorzystano podczas realizacji praktyk.
      
      „Ten jeden miesiąc pozwolił nam wszystkim zobaczyć, jak może wyglądać nasza przyszła praca. Podwyższył nasze umiejętności na wielu płaszczyznach, nie tylko artystycznych, ale również wiążących się z pracą na zamówienie w określonym terminie i niekiedy pod presją czasu czy tematu. Zdobyliśmy ogromne doświadczenie, wielu z nas nauczyło się szybkiego odpowiadania na zadany temat, odpowiedzialności, organizacji czasu oraz podziału obowiązków. Są to umiejętności niezbędne na dalszej drodze naszej edukacji oraz dorosłego życia, dlatego też uważamy staże za niepowtarzalną okazję, która może bardzo zmienić nasze postrzeganie pojęcia praca.” – zauważa Wiktoria Łopatto, uczestniczka projektu i uczennica IV klasy w Liceum Plastycznym.
      
      Projekt pokazał, że nauka w Liceum Plastycznym to dobry wybór. Pozwala na zdobycie rzetelnej wiedzy potrzebnej do złożenia egzaminów maturalnych, które co roku kształtują się w szkole wysoko powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej, pozwalając tym samym na rozpoczęcie nauki w uczelniach wyższych. Obok wiedzy ogólnej szkoła przekazuje także umiejętności praktyczne, zakończone zdobyciem poszukiwanego na rynku pracy zawodu. Po zakończeniu Liceum Plastycznego absolwenci mogą pochwalić się nie tylko dyplomem plastyka, ale także szeregiem certyfikatów i stażem zawodowym, zdobytym podczas nauki w szkole.
      
      Projekt Wiem jak i pracuję - staże zawodowe uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym drogą do szybkiego zatrudnienia zrealizowano w ramach programu RPO Warmia Mazury, Oś priorytetowa 2, Kadry dla gospodarki; Działanie 2.4: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego, Poddziałanie 2.4.2: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego - projekty ZIT bis Elbląg.

 

--------Art. promocyjny-------

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej