UWAGA!

Uczniowie z klas mundurowych na spotkaniu w Warszawie

 Elbląg, Uczniowie z klas mundurowych na spotkaniu w Warszawie
fot. Policja

11 000 osób wzięło udział w Gali Finałowej z okazji 10-lecia Przystanku PaT, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie poświęcone było profilaktyce pełnej pasji i energii, a co za tym idzie skutecznego działania młodego człowieka dla młodego człowieka.

Uczestników spotkania do Warszawy przywiozło kilkaset autokarów, busów oraz samochodów osobowych i to nie jedyne środki transportu PaT-owiczów. Dodać należy jeszcze pociągi oraz samoloty tu mowa o gościach z Norwegii, Litwy, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec nie wspominając o warszawskiej młodzieży która przybyła metrem, tramwajami oraz pieszo.
       Podczas Gali finałowej uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyli w spotkaniu z Minister Spraw Wewnętrznych Teresą Piotrowską oraz Komendantem Głównym Policji nadinsp. Krzysztofem Gajewskim organizowanym dla uczniów i nauczycieli klas policyjnych. Podczas spotkania Komendant podkreślił, że cieszy się z takich partnerów, jak uczniowie klas policyjnych, którzy mają świadomość na czym polega służba w Policji. Życzył jednocześnie udanej zabawy podczas Gali finałowej X Przystanku PaT.
       Uczestniczących w Gali uczniów z Zespołu Szkół Technicznych odwiedził insp. Marek Walczak Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.
       Na spotkaniu młodzież miała możliwość zapoznania się z historią dziesięcioletniej działalności programu PaT, uczestniczyć w koncertach solistów i zespołów społeczności PaT
       wysłuchać repertuaru Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Warszawy. Podczas Gali zaprezentowano spektakle taneczno-muzyczne. Ważną częścią uroczystości było promowanie mody na życie wolne od przemocy i uzależnień. Gala Finałowa była także swego rodzaju retrospekcją. Szef akcji insp. Grzegorz Jach w studiu prowadził rozmowy z udziałem młodzieży, ministrów, samorządowcami, artystów, sportowców, mundurowych, wracając do wcześniejszych Przystanków. Podczas jednego z takich wejść Komendant Główny Policji kierując słowa do PaTowiczów powiedział, że dają oni przykład swoim rówieśnikom, że stanowią prawdziwy potencjał do działania. Na scenie pojawił się również Piotr Polk z serialu „Ojciec Mateusz”. Wyemitowano m.in. scenę z serialu podczas, której wcielając się w rolę komendanta, aktor mówił o programie Profilaktyka a Ty. Skoro Przystanek PaT odbywa się na Stadionie Narodowym nie mogło zabraknąć także prawdziwego mistrza sportu. Ze złotym medalem olimpijskim z Soczi swoim sposobem na zdrowy styl życia dzielił się Zbigniew Bródka.
       Wielkim wydarzeniem było spektakl laserowo-multimedialny z "Laser Violin Show". Pełen barw i fantastyczne muzyki. Po części oficjalnej rozpoczął się koncert trwający do wczesnych godzin porannych. Krótką przerwę w koncertach wypełniało kino profilaktyczne Pat.
       Kolejny dzień obchodów 10 lecia PaT do spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka przy pomniku Janusza Korczaka, wielkie czytanie Hymnu Narodowego oraz złożenie wieńca przez liderów Pat i przedstawicieli klas policyjnych na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Młodzież w kolorowym korowodzie przeszła z Placu Marszałka J. Piłsudskiego na Plac zamkowy a następnie na skwer przy fontannach przy Wisłostradzie gdzie wysłuchano programu artystycznego przygotowanego przez młodzież.
       Tak zakończył się dwudniowy maraton profilaktyczny. Młodzież pełna wrażeń wróciła do Elbląga.
      
      
      
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama