UWAGA!

Uratowali migrantów na bagnach

Terytorialsi z województwa warmińsko-mazurskiego uratowali we wtorek wieczorem czworo imigrantów z Syrii i Iraku, którzy utknęli na bagnach na Podlasiu. Trzech mężczyzn i kobieta trafili do szpitala. Zobacz zdjęcia i film.

Akcja ratownicza miała miejsce na bagnach w okolicach zalewu Siemianówka, na terenie gminy Michałowo na Podlasiu.

- Sygnał do wsparcia żołnierze WOT otrzymali od Straży Granicznej w czasie pełnienia rutynowych patroli jakie realizują w tym rejonie od blisko miesiąca wspierając działania 16 Dywizji Zmechanizowanej. Po kilkunastu minutach dziewiętnastu żołnierzy WOT było na miejscu i wspólnie ze strażakami przystąpiło do pomocy migrantom – informuje płk. Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej. - Kluczowe w odnalezieniu uratowanych migrantów okazały się bezzałogowce rozpoznawcze. Działania ratownicze prowadzili wspólnie żołnierze i strażacy, polegały one na wyciąganiu migrantów, którzy ugrzęźli w bagnach. Z uwagi na niskie temperatury i wyziębienie poszkodowanych akcja ratownicza była walką o ich zdrowie i życie. Z bagna wyłowionych zostało 3 mężczyzn oraz kobieta, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko - białoruską.

  Elbląg, Uratowali migrantów na bagnach
(fot. WOT)

Migranci byli wychłodzeni, ale w stanie stabilnym. Żołnierze wspólnie ze strażakami udzielili poszkodowanym niezbędnej pomocy przedmedycznej: po wyłowieniu i przetransportowaniu na noszach w bezpieczne miejsce, migranci zostali osuszeni i okryci kocami termicznymi, a potem przekazani służbom medycznym, które przetransportowały ich do pobliskiego szpitala. Akcja zakończyła się w okolicach godziny 21:30.

Żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej od blisko miesiąca wspierają 16. Dywizję Zmechanizowaną na polsko-białoruskiej granicy. Wcześniej działali również w ramach akcji „Silne Wsparcie” realizując zadania wspólnie z 1 Podlaską Brygadą OT oraz 2 Lubelską Brygadą OT.

red. na podst. informacji nadesłanej przez WOT
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama