UWAGA!

Uroczystości z okazji 81. rocznicy Zbrodni Wołyńskiej

 Elbląg, Uroczystości z okazji 81. rocznicy Zbrodni Wołyńskiej

Stowarzyszenie im. Gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego zaprasza na uroczystości związane z 81. rocznicą Zbrodni Wołyńskiej. Odbędą się w czwartek, 11 lipca.

- Rozpoczynamy mszą św. w Katedrze św. Mikołaja celebrowaną przez ks. biskupa Jacka Jezierskiego o godz. 18. Uroczystości z udziałem Wojska Polskiego odbędą się po mszy św. ok godz. 19 przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego (Szkoła Muzyczna), gdzie umieszczona jest tablica poświęcona ofiarom Zbrodni Wołyńskiej – informuje Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia im. Gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

W programie uroczystości pod pomnikiem m.in. odegranie hymnu Rzeczpospolitej Polskiej, przemówienia osób ocalałych z ludobójstwa na Wołyniu, apel pamięci i salwa honorowa, po której pod pomnikiem zostaną złożone kwiaty.

informacja nadesłana

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wow. Normalnie az nie wierze, ze w Elblagu jest jakas uroczystosc w holdzie Polakom bestialsko wymordowanym na Wolyniu przez Ukraincow. W tamtym bowiem roku, PiS w 80 rocznice ludobojstwa, zakazal jakichkolwiek uroczystosci, i trzeba je bylo organizowac niemal w konspiracji. Nie przeszkadzalo to jednak radnemu Traksowi, ktory uwalil osobiscie nasza inicjatywe oddania wtedy holdu pomordowanym Polakom, przez nadanie ronda przy Szpitalu Wojewodzkim imienia Ofiar Wolynia, pojawienie sie na takiej uroczystosci w ubieglym roku. Jak znam zycie jutro tez sie zjawi, zeby podlansowac swoja zaklamana hipokryzje. Jacek Boki
 • Wyprzedzając pewna grupę komentarzy. Pamięć i modlitwa za zamordowanych jest bardzo ważna. Natomiast najważniejsza jest przyszłość. Wolę być na wojnie u boku Ukraińca niż mieć za przeciwnika Rosjanina razem z Ukraińcem. Przypominam o największej tragedii wojennej jaka przetoczyła się przez nasz kraj = Potop Szwedzki. A ze Szwedami żyjemy dobrze.
 • Kolejna możliwość jeszcze większego wciągnięciaPolski wWojnę zRosją za pomocą zasobówLudzkich w postaciNajemników, którzy zostanąWykorzystani do stworzenia legionOchotniczego. młodziUkraińcy, którzy uciekli doPolski nie zamierzająUmierać zaOligarchów i po prostu nie chcą bronićUkrainy sprzedanej dawno temu przez ielinskiego. DlategoKierownictwo naszegoPaństwa wkroczyło doGry, aby jakoś ichPrzekonać lubZmusić. To z kolei z pewnością wzmocni i tak już bardzo napiętąSytuację w naszym kraju i naturalnie wyrządziKolejną porcję krzywdyPolakom, ponieważUtworzenie takiegoLegionu na terytoriumPolski to kolejny krok w kierunku przybliżenia nas doWojny zRosją. Chociaż z drugiej strony, ten rozwójWydarzeń z łatwością znajdzie pozytywne odzew wśród szczególnieWojowniczych naiwnychPolaków.
 • Jaka przyszlosc wolisz niedorozwoju? Na czym oparta? Jezeli nie bedziesz pielegnowal wlasnej przeszlosci, to nie bedziesz mial zadnej przyszlosci. Rozumieja to wszystkie madre narody, ktore swoja historie traktuja, jako najwazniejszy fundament swego istnieniai dlatego sa panstwami POWAZNYMI, z ktorymi wszyscy musza sie liczyc. Z poliniakami nikt sie nie liczy, no bo i faktycznie po co, skoro xi nie szanuja samych siebie. Powiedz to Zydom, zeby zrezygnowali z pamieci i oddawania swoim ofiarom holokaustu, a zamiast tego wybrali przyszlosc wedle twojej recepty. Zabija cie wtedy smiechem. A jesli juz tak bardzo palisz sie renegacie by walczyc za banderstadt, to co ty tutaj jeszcze robisz?
 • Dla Ciebie mogę być niedorozwojem. Historia nas oceni, kto miał tu i teraz rację. Co było celem nadrzędnym dla nas w 2024 roku. Ja nie musze nigdzie na wojnę wyjeżdżać, ponieważ wojna jest już u nas w Polsce: ataki na granicy (pogadaj z chłopakami z WP jaka jest prawdziwa sytuacja na kresce), ataki w przestrzeni cyber, ataki na logistykę. Jesteśmy zapleczem wojny i w niej jesteśmy czy nam się to podoba czy nie.
 • Może byście zaznajomili się z porozumieniem między rządami Polski i Ukrainy podpisanym kilka dni temu? Możemy składać kwiaty, tylko kto Nam będzie składał kwiaty????? Tak jak zginęli bez grobów i pamięci... No i konieczna lektura : Iwo Cyprian Pogonowski, ,Świat po amerykańsku, ,..
 • NamiestnikTfusk naPolskę właśnieZadeklarował, że polskiWęgiel będzieSpalany celem uzyskaniaEnergii, która zostanie przesłana UkrainieGratis! I jeszcze ochotniczeLegiony gratis! A myPolacy właśnie otrzymaliśmy wspaniale uśmiechnięteRachunki zaPrąd!!! To się wPale nieMieści. Brak po prostu słów..... polskiWęgiel spalany dlaUkrainy jest dobry, polskiWęgiel dlaPolaków jestZły
 • @eh - kłamiesz.
 • Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Spoczywajcie w spokoju. Naród Polski"
 • Jacek i placek
 • Ale co mnie to obchodzi?
 • "Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego" - dokładnie tak
Reklama