UWAGA!

Urzędnicy i dyrektorzy będą "szlifować" swój angielski. Za unijne pieniądze

 
Elbląg, W półrocznym kursie językowym nie wezmą udziału nauczyciele, a dyrektorzy szkół i urzędnicy
W półrocznym kursie językowym nie wezmą udziału nauczyciele, a dyrektorzy szkół i urzędnicy (fot. arch. AD)

Przez pół roku miejscy urzędnicy oraz dyrektorzy wybranych placówek oświatowych będą uczyć się języka angielskiego. Pieniądze na ich dokształcanie dała Unia Europejska. Koszt kursu to niespełna 5 tys. zł, a z unijnej kasy popłynęło blisko 60 tys. zł. Na co?

Kurs języka angielskiego jest organizowany w ramach projektu unijnego pn. „Europejska kadra w elbląskiej oświacie”. Projekt ten jest częścią projektu systemowego realizowanego przez Fundację Systemu Rozwoju Edukacji pn. „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych”, realizowanego w ponad 100 instytucjach w Polsce.
       Wniosek o unijne pieniądze złożył jeszcze prezydent Grzegorz Nowaczyk. Na podnoszenie zdolności lingwistycznych pracowników oświaty pozyskano blisko 60 tys. zł. Po co?
       - Ma to służyć podwyższeniu kompetencji zawodowych kadry zarządzającej elbląską oświatą w zakresie znajomości języka angielskiego oraz zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – wyjaśnia Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       W kursie językowym wezmą więc udział pracownicy Departamentu Edukacji oraz dyrektorzy: Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
       Miasto ogłosiło przetarg, który wyłonił szkołę językową. Koszt półrocznego kursu dla urzędników i dyrektorów szkół to niespełna 5 tys. zł. Co z resztą pieniędzy?
       - W budżecie projektu „Europejska kadra w elbląskiej oświacie” wydatki zostały zaplanowane zgodnie z wytycznymi wspomnianego ogólnopolskiego projektu systemowego, tj. na: 6- miesięczny kurs języka angielskiego dla uczestników projektu, zakup sprzętu komputerowego, mobilność zagraniczną, której celem jest udział w szkoleniu prowadzonym w języku angielskim, połączonym z wizytami studyjnymi, pozwalającymi na wymianę doświadczeń w zakresie organizowania pracy szkół w krajach Unii Europejskiej – informuje Monika Borzdyńska. I dodaje: - Miastu nie po raz pierwszy udało się pozyskać środki na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników Urzędu Miejskiego. W finansowanych ze środków zewnętrznych kursach języków obcych wzięło dotąd udział ok. 100 pracowników UM (w ramach projektu pn. „Podniesienie jakości usług publicznych w Elblągu” finansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG). Realizowane projekty są odpowiedzią na stale rosnące wymagania w zakresie kwalifikacji pracowników instytucji publicznych w krajach Unii Europejskiej – dodaje rzeczniczka prezydenta Elbląga.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Uczę się angielskiego od 3 lat za SWOJE ciężko zarobione pieniądze, nikt mi nie daje wolnego, bo prywaciarza guzik to obchodzi, masz mieć kwalifikacje językowe i tyle. Biedne urzędasy, zarabiające po 5 tys. na łapkę, był czas się nauczyć. Kompetentni, wykształceni ludzie szorują gary za granicą, bo taka niedouczona sitwa blokuje miejsca pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  6
  rolio(2014-01-09)
 • rolio - głupoty piszesz, po pierwsze zdecydowana większość z nich zapewne zaczynając pracę kilka czy kilkanaście lat temu nie miała takich wymagań po drugie skoro ci żal d. .. e ściska zmień pracodawcę i znajdź takiego który będzie łożył na podnoszenie Twoich kwalifikacji a po trzecie podaj przykład z urzędu miasta na którym stanowisku oprócz Prezydenta ktoś zarabia 5 tyś zł "na łapkę" ??? no i po czwarte skoro ktoś szoruje gary za granicą to na pewno nie jest to osoba kompetentna w wyuczonym zawodzie (oprócz szorowania garów) skoro byliby tacy och i ach to znaleźliby pracę w każdej firmie ale jak ktoś robi magisterkę z "przelewania z próżnego w puste" to potem biadoli że on wielki magister z ogromnymi kompetencjami nie może sobie pracy znaleźć a jeszcze 99% z tych niby kompetentnych najlepiej zaraz po tych swoich studiach chciałoby zarabiać właśnie 5 tyś na łapkę i rzecz jasna praca na kierowniczym stanowisku od razu a co.
 • Gdzie w urzędzie zarabia się 5 tys. miesięcznie, chętnie tam przejdę bo jak narazie to z własnej pensji po opłaceniu rachunków na pewno nie zostałoby mi na kurs językowy. A jeśli jest możliwość skorzystania z dotacji unijnych na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników to należy z tego korzystać to chyba nie jest przestępstwo :)
 • I prawidłowo, niech szlifują, to bardzo dobrze o nich świadczy. Nie tylko urzędnicy uczą się za darmo, w sierpniu równiez był darmowy kurs języka angielskiego oraganizowany przez szkołę językową, krytyka nie pojawiła się, bo kurs nie był dla urzędników. Poza tym porządne firmy prywante równiez dbaja o rozwój swoich pracowników, ale faktycznie firmy "krzak" czyli wielcy elbląscy przedsiębiorcy maja pracownika w nosie i to jest przykre. A patrząc z perspektywy pracownika w bylejakiej firmie prywantej nawet irytujące.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  5
  popieramnaukęjęzyka(2014-01-09)
 • prezydent to ma 5 tys tygodniowo
 • Wysłać Prezydenta na kurs! Chyba, że mówi po angielsku? W mieście powyżej 120 tys mieszkańców to powinien być standard. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  ateista(2014-01-09)
 • za Unijne czyli za darmo więc można robić kursy droższe niż ceny rynkowe wliczając bzdurne kawy, ciastka, stoły szwedzkie i inne niepotrzebne gadżety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  ektorek(2014-01-09)
 • Za unijne czyli za nasze pieniądze, taka jest prawda !
 • A nie 5 tys. dziennie?
 • Czy mogę uczestniczyć jako " wolny słuchacz" ? " Kandydat na Prezydenta".
 • i'm. .ju ar. .. .i tak sie nie nauczą. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  poliglota(2014-01-10)
 • Wiadomo te złodzieje mają wszystko za darmo a inni ludzie muszą płacić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  pawciex1(2014-01-10)
Reklama