UWAGA!

Urzędnik wygrał z ratuszem

 
Elbląg, Urzędnik wygrał z ratuszem
(fot. WS, archiwum portEl.pl)

Zapadł pierwszy, nieprawomocny jeszcze wyrok sądu pracy, w sprawie zwolnień w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Decyzją sądu urzędnik, który pracował jako audytor, ma wrócić do pracy, a samorząd zapłaci ponad 2 tysiące złotych kosztów sądowych.

Prezydent Elbląga zapowiedział zwolnienia 23 osób, pięć z nich złożyło pozwy do sądu pracy, domagając się uznania wypowiedzeń za bezskuteczne. W środę zapadł pierwszy, nieprawomocny jeszcze wyrok.
       - Sąd uznał rozwiązanie umowy o pracę z powodem, który pracował jako audytor, za bezskuteczne. Zasądził od pozwanego zapłatę 2250 zł tytułem kosztów sądowych – powiedziała nam Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
       Sąd uznał też, że do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy, audytor musi być przywrócony na dotychczasowe stanowisko pracy. Kolejne wyroki w sprawach zwolnień w ratuszu mają zapaść w maju.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • brawooooo
 • a kto za to wszystko płaci? oczywiście społeczeństwo, dzieci głodne szukają jedzenia, a ci się zwalniają-przywracają, skandal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  11
  lewak(2015-04-30)
 • Coś się tam dzieje jeśli urząd zwalnia audytora wewnętrznego. Jedyna niezależna osoba w swoich ocenach. Chyba komuś się naraził
 • czemu pracownikom fizycznym to się nie należy?
 • I co dalej twierdzicie, że nowy Prezydent taki mocny jest? Wręczyć zwolnienie jest łatwo, trudniej je utrzymać o czym chyba włodarz zapomniał, brawa dla Pana urzędnika z odwagę
 • Czas postawić kres kolesiostwu i krętactwu w sektorze publicznym. Im bardziej ustawodawca dąży do ochrony praw pracownika tym więcej kombinatoryki. A wszystko pod szyldem "dobra publicznego" Gdzie w tym wszystkim człowiek? Przecież wszyscy mamy różne poglądy, odmienną pracę. Lecz kiedy się nad tym dłużej zastanowić, jest jedna rzecz wspólna dla całej organizacji – człowiek. Jakby to wszystkim łatwiej się żyło i pracowało gdybyśmy tylko każdy z osobna umieli spojrzeć dalej niżeli czubek własnego nosa i osobisty interes.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  2
  WiolettaPyzdek(2015-04-30)
 • to nowi prawnicy ratusza się nie postarali:)
 • Wielki Witek czasem zaPutina ze to nie Rosja a on nie car. Na szczeście tylko czasem, bo na co dzień jest oazą empatii dla wszystkich elblążan, o czym zaświadczą osoby mające z nim kontakt. To, że On kontakt ma tylko z bazą od Olsztyna w górę to inna sprawa.
 • Brawo !!! A teraz osoba odpowiedzialna za decyzję o bezsensownych zwolnieniach robionych w celu przygotowania stołków dla swoich, powinna z własnej kieszeni zapłacić koszty sądowe. No bo niby dlaczego ma to iść z moich podatków, Panie Wróblewski ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23
  2
  zatroskanyelblążanin(2015-04-30)
 • Dokładnie, Pan Sekretarz za swoje nieprzemyślane decyzje, zwolnienia pisane na kolanie, zastraszanie pracowników powinien polecieć z urzędu. Mam nadzieję, że reszcie pracowników też się uda, bo zwolniono osoby merytoryczne, ale niestety niemające pleców.
 • Są tacy co twierdzą, że wszystkich spraw się nie wygrywa, przyjdzie czas.
 • podatnicy Elbląga pomożecie ? odpowiedż ZAPŁACIMY hi hi hi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  ellamaniaelblążanka(2015-04-30)
Reklama