UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Usłyszeć puls tego świata

Historyczne wydarzenie i wielkie przeżycie - tak o ingresie arcybiskupa Wojciecha Ziemby do archikatedry we Fromborku mówią wierni.

W uroczystości, która odbyła się we wtorek 15 sierpnia, wzięli udział dostojnicy kościelni, przedstawiciele władz świeckich, duchowieństwa, a także mieszkańcy regionu i turyści.
     - To wydarzenie, które rozpoczyna nowy okres. Myślę, że zmierzamy ku lepszemu. Po to jest ingres nowego biskupa, aby nastąpiły jakieś zmiany, by np. powiedzieć ludziom, że musimy być lepsi dla siebie nawzajem - uważa elblążanka Maria Minda, która przywiozła do Fromborka swoich bliskich z Tczewa i Tarnowa.
     Sam metropolita powiedział nam, że trudno jest mu teraz mówić o swoich planach: - Przyszłości nie odkrywa się z kart. Trzeba w czasie modlitwy słuchać, co Pan Bóg mówi, a także słuchać pulsu tego świata i współczesnego człowieka. Chcę, po prostu, wsłuchiwać się w rytm tego Kościoła.
     Pierwszy ingres arcybiskupa Ziemby odbył się w 11 czerwca w bazylice współkatedralnej w Olsztynie. Ingres do archikatedry we Fromborku, jak powiedział w swoim kazaniu arcybiskup, miał nawiązać do bogatej i wielowiekowej historii Kościoła na Warmii.
     - Jest to historia misjonarzy, którzy za cenę swojego życia siali w tę glebę Ziarno Ewangelii. Jest to historia dojrzewania warmińskiego Kościoła i owocowania świętością wielu wspaniałych postaci: błogosławionej Reginy Protman, sługi Bożego kardynała Stanisława Hozjusza, światowej sławy uczonego Mikołaja Kopernika, sługi Bożej Barbary Samulowskiej i wielu innych, zwłaszcza męczenników i męczennic z czasów II wojny światowej - przypomniał metropolita.
     Po mszy arcybiskup Ziemba poświęcił odrestaurowaną zabytkową kaplicę biskupią.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama