UWAGA!

W ratuszu przybędzie departamentów

 
Elbląg, W ratuszu przybędzie departamentów
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Od 1 marca prezydent Elbląga wprowadza zmiany organizacyjne w Urzędzie Miejskim. Powstanie m.in. oddzielny Departament Sportu i Rekreacji. Obowiązki dyrektora będzie pełnił na razie Andrzej Budzelewski.

W Urzędzie Miejskim przybędzie departamentów. Od 1 marca z Departamentu Edukacji i Sportu zostanie wyodrębniony Departament Sportu i Rekreacji, a Departament Organizacyjny zostanie podzielony na Departament Organizacji i Kadr oraz Departament Obsługi Urzędu. Po co te zmiany?
       - Planując zmiany prezydent kierował się założeniem, by struktura urzędu była jak najbardziej przejrzysta i czytelna dla wszystkich osób, które w urzędzie załatwiają swoje sprawy. Aby nie miały wątpliwości, jaki Departament bądź Biuro, powinno się zająć rozwiązaniem konkretnego problemu. Prezydent brał pod uwagę także, by sprawnie i efektywnie realizować zadania – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Rozdzielenie komórek o większej liczebności pracowników sprzyja sprawnemu zarządzaniu (dot. obecnego Departamentu Organizacyjnego i Departamentu Edukacji i Sportu). Nowymi komórkami będą zarządzały osoby pełniące wcześniej funkcję kierowników referatów w tych departamentach. Jedna z nich awansuje na dyrektora, dwóm kierownikom zostaną czasowo powierzone obowiązki dyrektorów – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Dyrektorem Departamentu Sportu i Rekreacji zostanie tymczasowo Andrzej Budzelewski, dotychczasowy kierownik referatu sportu. Jak zapewniają urzędnicy, „Nie nastąpi za tymi zmianami zwiększenie zatrudnienia. Nie ma również planów zwiększenia zatrudnienia w Urzędzie Miejskim, oprócz wsparcia jednym etatem Departamentu Sportu i Rekreacji” - dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Jak się dowiedzieliśmy, nie ma też w tym roku co liczyć na to, że budżet na miejski sport zostanie zwiększony w związku z przekształceniem referatu sportu w Departament Sportu i Rekreacji.
       Ostatnia ze zmian w ratuszu jest czysto „techniczna”. Od 1 marca Departament Promocji i Kultury będzie miał także w nazwie „Turystykę”. - Nazewnictwo uzupełniono w związku z faktem, że departament zlokalizowany w Ratuszu Staromiejskim będzie zarządzać tym obiektem oraz Bramą Targową i ma również przypisane zadania z zakresu turystyki” - dodaje Łukasz Mierzejewski.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Za mało biurokratów?
 • No to będzie jeden dodatkowy etat dyrektora. Co za maslo maślane. Po co mylić. No chyba, że obecny p.o. zostanie dyrektorem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  2
  Zawijaniec(2019-02-26)
 • Dlaczego nadal miasto nie ma oficera rowerowego? Drigi rowerowe to jeden wielki bajzel...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  18
  Misiu (2019-02-26)
 • ta promocja tylko chyba za duża !
 • I będzie dyrektor od fikołków i przysiadów. Bogatemu wolno!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  2
  $$$$$$$$$(2019-02-26)
 • Kolejny dyrektor w UM etatów nie przybędzie to stworzymy etat dyrektorski i wypłata dyrektorska będzie. Oj łatwo sydaje się nie swoje pieniądze łatwo.
 • Biurokracja rośnie. ..
 • Z Obłuda PiS nie ma granic!!! Narzekają na tramwaje koreańskie w Warszawie a W Straży Granicznej łączność przejmuje chińska komunistyczna firma Hytera!!! Policja to samo. Nadzór nad Polską przechodzi w ręce Chin. A co z polskim RADMOREM???
 • Biurokracja w Polsce jest kilkanaście razy większa niż w USA
 • Kto to wymyślił panie włodarzu. .. kultura i turystyka? A sport elbląski jest tak mocny że trzeba powołać departament? Ale jak się nie wie jak to się powołuje "komisje"?
 • każdy orze jak może, jeden daj 500 plus a taki bidny Jaba to może co dać? a no mianuje Pana dyrektorem departamentu i pewnie z 200 zł więcej, straszna bieda w tym Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  łuk stajłoker(2019-02-26)
 • A to ciekawe. Nowe departamenty. Trudno uwierzyć, że nie będzie to generowało dodatkowych kosztów. A tymczasem oszczędza się na wszystkim, co naprawdę ważne. Na przykład na elbląskiej oświacie. Na szkoły przeznacza się coraz mniejsze środki. Za tym idzie coraz mniej dodatkowych zajęć dla dzieciaków, coraz słabsze wyposażenie szkół, coraz bardziej liczne klasy. Wynagrodzenia nauczycieli żenująco niskie w porównaniu z wynagrodzeniami nauczycieli ze szkół prowadzonych przez inne samorządy, co też nie napawa optymizmem i nie motywuje do starania. Przykre bardzo.
Reklama