UWAGA!

W sprawie śmierci młodej matki

Elbląg, Kobieta zmarła w szpitalu wojewódzkim po porodzie. Jej partner obwinia personel, sprawą zajęłą się prokuratura
Kobieta zmarła w szpitalu wojewódzkim po porodzie. Jej partner obwinia personel, sprawą zajęłą się prokuratura (fot. rp)

W ubiegłym tygodniu po porodzie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zmarła 24-letnia kobieta. Dziecko żyje. Partner zmarłej i ojciec małej dziewczynki złożył dziś (20 lipca) w Prokuraturze Rejonowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez personel szpitala.

Napisała do nas koleżanka zmarłej 24-latki.
       „Moja koleżanka Ania trafiła do nowego szpitala by urodzić pierwsze dziecko. Nic nie zapowiadało żadnego nieszczęścia. Urodziła przez cesarskie cięcie ok. godz. 23. Dziewczynkę Olimpię. Jest cała i zdrowa... lecz jej Mama już nie żyje. Nad ranem dostała obrzęku serca, obrzęku mózgu, reanimowali ją godzinę, i nie wyszła już z tego. (…) Zastanawia mnie jedno i nie daje spokoju, czy lekarze zrobili co trzeba, czy położne doglądali pacjentki po porodzie.”
       Koleżanka twierdzi też, że podobno zmarła miała wcześniej problemy z sercem.
       O śmierć 24-latki jej rodzina obwinia personel szpitala. Dziś (20 lipca) rano do Prokuratury Rejonowej w Elblągu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
       - Zawiadomienie złożył partner zmarłej – mówi prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Elblągu. – Zlecona została sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona w środę w Akademii Medycznej w Gdańsku. Zabezpieczamy też dokumentację medyczną.
       Szpital nie chce wypowiadać się na temat tej sprawy. Wystosował oświadczenie, w którym czytamy:
       „W nawiązaniu do informacji dotyczących zgonu jednej z pacjentek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, która przebywała w Szpitalu w związku z porodem, uprzejmie informuję, że sprawa ta nie może być przedmiotem publicznych komentarzy ze strony Szpitala, z uwagi na ustawowy obowiązek zachowania w tajemnicy danych dotyczących pacjentki, a także danych związanych z procesem diagnostyczno-leczniczym. Dane te składają się na dokumentację medyczną pacjentki, która z mocy prawa nie jest udostępniana podmiotom trzecim, w tym mediom. Dostęp do danych zawartych w dokumentacji medycznej mogą uzyskać jedynie podmioty ustawowo uprawnione, jak np. prokuratura i sądy, o ile prowadzone będzie stosowne postępowanie”. Oświadczenie podpisała dyrektor szpitala Elżbieta Gelert.
       Ojciec nie mógł zabrać dziecka do domu, bo nie był mężem 24-letniej Anny. 
       - Procedury zmuszają nas w tym momencie do oczekiwania na decyzję sądu, komu szpital ma wydać dziecko – informuje Anna Kowalska, p.o. rzecznika prasowego szpitala wojewódzkiego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dlaczego zniżacie się do poziomu tego konkurencyjnego szmatławca?
 • Wg mnie jest ogromna różnica w stylu podejścia do tej sprawy.
 • do poprzednika - zauważ jak wyważony jest ten artykuł, w przeciwieństwie do pieniactwa tzw. konkurencji.
 • Kruk Krukowi. .. .. i tak sie sprawa rozmyje. .. .. ostatnia rzecz w naszym Kraju to. .sprawiedliwosc dla szarego człowieka
 • to było do poprzednika poprzednika; -)
 • ogromna tragedia, a za Szpital Wojewódzki, a w szczególności oddział ginekologiczny powinni się wziąć. Tam to jest dopiero taśma, wszystko tylko chcą wyciąć, kroić, odciąć, a tu. .. .taka tragedia. Masakra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczona:((2009-07-20)
 • Wyważony czy nie, komentarze już nie będą wyważone, zaraz się zbiegnie bydło żądne sensacji.
 • Kto ocenia ten szpital że w Rzepie zajmuje dobre miejsca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pajent(2009-07-20)
 • szmatlawiec nie jest konkurencyjny, bo wiele artykulow jest napisanych przez ta sama osobe "na chwile obecna", tym razem popieram jednak akcje
 • Bardzo, bardzo wspólczuje. W szpitalu są lekarze i pielęgniarki M-A-G-I-S-T-R-Y po 1 1/2 rocznych studiach. Tragedia, czuja się w szpitalu tak, jak by to one były lekarzami. Np. potrafią na noc zostawić przy matce dziecko i żadna z nich przez całą noc nawet nie wejdzie do pokoju, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku z dzieckiem, nie mówiąc już o matce. W nocy śpią a w dzień pokój socjalny /stół zastawiony słodkościami/. Byłam w szpitalu dzisiaj 4-godziny w żadnym pokoju z pacjentami pielęgniarki nie zobaczysz /trzeba dzwonić/ a płacą im za pracę /tak jak nam / a nie za odpoczynek, one mają normowany m-c pracy. Współczuję jedynie instrumentariuszkom na salach operacyjnych, bo one naprawdę są zmęczone
 • kobieta 22 letnia w Mrągowie zmarła po urodzeniu dziecka po cesarskim cieciu i miala rowniez problemy z sercem, nie robcie afery
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qweqweqweqwe(2009-07-20)
 • mami - zapomniała dodać że dzwoni się na służbę domową -a kto by śmiał po piele. przyjdzie taka mgr. i dopiero sie wnerwi że kawusia stygnie. a taki mgr od obrabiarki w nocy nawet dobrze nie posiedzi a zarabia podobnie -nie liczać wyrazów wdzięczności od pacjenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OMC-MGR(2009-07-20)
Reklama