UWAGA!

W strażnicy ruszą prace

 Elbląg, W strażnicy ruszą prace
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Po przerwie ruszą prace przy budowie strażnicy przy ul. Łęczyckiej. Komendant miejski PSP w Elblągu właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Jest nim firma Przembud z Gdańska, która prowadziła dotychczasowe prace w tym miejscu.

Strażacy od miesięcy nie mogli wznowić prac przy budowie strażnicy, bo oferty firm startujących w przetargach były wyższe niż szacunki inwestora. Udało się dopiero wówczas, gdy zakres prac został zmieniony. W najnowszym przetargu, rozstrzygniętym kilka dni temu, wystartowała tylko jedna firma – gdański Przembud, który realizował wcześniejsze etapy strażnicy. Swoje usługi wycenił na 5,6 mln złotych brutto (przy szacunkach inwestora ok. 5 mln zł brutto) i 31 maja podpisał umowę z komendantem miejskim PSP w Elblągu na wykonanie prac.

Co obejmuje zakres inwestycji? Między innymi montaż central wentylacyjnych, klimatyzacji, wykonanie węzła cieplnego, instalacji solarnej, elementów instalacji elektrycznej i teletechnicznej w budynku głównym, utwardzenie terenu i wykonanie nawierzchni, dróg, parkingów na terenie budowanej strażnicy wraz z kanalizacją teletechniczną i oświetleniem, budowę przyłączy teletechnicznych oraz budowę budynku z agregatem prądotwórczym i śmietnikiem.

Wykonawca ma na realizację inwestycji cztery miesiące.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama