UWAGA!

W Światowidzie już wielkanoc. Zobacz, jak było na jarmarku

 Elbląg, W Światowidzie już wielkanoc. Zobacz, jak było na jarmarku
(fot. Michał Skroboszewski)

Pisanki wykonywane w tradycyjny sposób, ale również zdobione metodą decoupage, czy wyszywane, kolorowe stroiki wielkanocne, palmy, wianki i dekoracje stołów – a wszystko to wykonane ręcznie. Z taką ofertą wyszli do elblążan wystawcy, którzy prezentowali swoje prace podczas jarmarku zorganizowanego przez CSE „Światowid”. Zobacz zdjęcia.

Na „Pogrzebie żuru i śledzia” zaprezentowało się 40 wystawców z rękodziełem oraz 10 oferujących produkty gastronomiczne. Można było kupić pachnące wędliny, domowe ciasta, miody, ziołowe herbaty i domowe syropy. Wśród wystawców znalazły się między innymi panie ze Szkoły Podstawowej nr 8. - Sprzedajemy różne świąteczne stroiki, jajeczka, a wszystko to zostało zrobione przez nauczycieli z naszej szkoły i rodziców – opowiada Ala Piotrowicz-Chont, nauczyciel z SP 8. - Pieniądze ze sprzedaży tych rzeczy przeznaczamy na działalność ekologiczną, którą zajmujemy się w naszej szkole.
       Nie po raz pierwszy na jarmarku jest pani Elżbieta Piotrowska, która prezentuje swoje prace wykonane m.in. metodą decoupage. – Jesteśmy tu z koleżanką co roku. Sprzedajemy głównie jajka. Metodą decoupage ozdabiamy wydmuszki gęsie i jajka styropianowe. Mamy też stroiki i maskotki. Mało jest tu kupujących, ale ja uwielbiam to robić i tu przychodzić, bo tu jest cudowna atmosfera. Z widzenia znamy się tu prawie wszyscy, bo zazwyczaj jest tu ta sama ekipa.

  Elbląg, W Światowidzie już wielkanoc. Zobacz, jak było na jarmarku
(fot. MS)


       Piękne wyszywane jajka przygotowała pani Grażyna Krauze. – Jestem tu po raz pierwszy, więc póki co wszystko jest tu dla mnie nowością, ale już jedno jajko sprzedałam – cieszy się.
       - Też jesteśmy tu pierwszy raz – opowiada pani Magda, która na jarmark przyszła razem z mężem. - Przeszliśmy dopiero kawałek, a już mamy sporo zakupów. Bardzo nam się tu podoba.
       - Głównie oglądam, podpatruje, choć czasem na coś się skuszę – mówi pani Basia, kolejna z odwiedzających jarmark osób. – Wędlinki mają tu dobre, więc na pewno jak będę stąd wychodzić, to kupię coś dla męża.
      

Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Byłem, widziałem, chciałem zrobic ciekawe zdjęcia. Min. temu jajku na pierwszej stronie w artykule. Babka stanowczo zaprotestowała :' proszę nie robić zdjęć ". No to zaraz, monent: przyszła ona zaprezentować swoje dzieła i nie wolno ich zfotografować ? Mogła siedzieć ze swymi jajami w domu, jeśli one są tak cenne. A przecież już w Chinach nie takie podróby potrafią zrobić :)
  • Fajna impreza, dobrze, że lokalni wytwórcy mogą się zaprezentować i sprzedaćswoje wyroby - ale na Boga - od lat ten "Pogrzeb Żuru i Śledzia" ma tak beznadziejną reklamę, że trwa dalej głównie dzięki poczcie pantoflowej uczestników :/. Jakoś w elbląskich mediach nie rzuciły mi się w oczy artykuły kilka dni PRZED imprezą, poza jakimś zdawkowym z 1-2 mies. temu. :/ kolejny przykład marnowania potencjału takiej inicjatywy. .. a mogłaby się konkretnie rozwinąć.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    NIEdlaStatusQuo(2016-03-20)
Reklama