UWAGA!

W Wielki Piątek samotnie i w ciszy poniesie krzyż ulicami miasta

 Elbląg, Wcześniej proboszcz parafii niósł ulicami Tolkmicka monstrancję,
Wcześniej proboszcz parafii niósł ulicami Tolkmicka monstrancję, fot. arch. parafii

Proboszcz parafii w Tolkmicku w Wielki Piątek (10 kwietnia) przejdzie ulicami miasta, niosąc krzyż w samotnej procesji pokutnej To nie pierwsze jego tego typu „spotkanie” z wiernymi w czasie pandemii. - One teraz budują wspólnotę, za którą wierni bardzo tęsknią. Ludzie tego potrzebują – mówi ks. proboszcz Józef Grochowski. 

W Wielki Piątek o godzinie 15 w Tolkmicku proboszcz tutejszej parafii ks. Józef Grochowski rozpocznie siedmiokilometrową wędrówkę ulicami miasta, niosąc samotnie krzyż. - Będzie to procesja pokutna, nie będą jej towarzyszyły słowa modlitwy, odbędzie się w kompletnej ciszy. Wierni mogą w niej uczestniczyć otwierając okna swoich mieszkań czy zza ogrodzeń swoich procesji – mówi ks. proboszcz.

Nie jest to pierwsze takie „spotkanie” proboszcza z parafianami w czasie pandemii.

- Wcześniej odbyłem procesję ulicami Tolkmicka z Najświętszym Sakramentem, błogosławiąc każdą posesję i dom. Wierni stali w oknach, widziałem zwłaszcza sporo starszych osób, którzy reagowali z ogromnym wzruszeniem – mówi ks. Józef Grochowski.

Podkreśla, że przez taką formułę "spotkań", podtrzymuje się wśród wiernych wspólnota.

-  W tak trudnym czasie, jaki mamy obecnie, widzę ogromną potrzebę tej wspólnoty. Kiedyś na naszą stronę internetową wchodziło mniej więcej dwadzieścia osób dziennie, teraz jest to ponad tysiąc. Ludzie szukają nie tylko informacji, ale przede wszystkim wsparcia. Niestety z powodów technicznych nie mogę prowadzić transmisji online z naszego kościoła. Nie mam po prostu kogoś, kto by mi w tym pomógł, a nadając źle, lepiej nie nadawać. Oczywiście, w mniejszym mieście, jakim jest Tolkmicko, łatwiej o taką formułę, nie wiąże się ona z utrudnieniami w ruchu ulicznym, a ludzie w większości mieszkają w domach jednorodzinnych – podkreśla proboszcz.

 

 

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama