UWAGA!

Wakacyjna „pamiątka” – świńska grypa

Elbląg, Wakacyjna „pamiątka” – świńska grypa
Fot. PS.

Na oddziale zakaźnym szpitala miejskiego w Elblągu przebywają trzy osoby zarażone wirusem A/H1N1. To 45-letnia mieszkanka Olsztyna oraz dwaj Szwedzi – wszyscy wrócili z wakacji w Hiszpanii. Jak twierdzą lekarze ich stan jest dobry i niedługo zostaną wypisani do domów.

Kobieta trafiła do elbląskiego szpitala w poniedziałek (3 sierpnia). Badania laboratoryjne potwierdziły u niej obecność wirusa tzw. świńskiej grypy.
       - Stan pacjentki jest dobry i jutro zostanie wypisana ze szpitala – mówi Wiesława Lech, dyrektor szpitala miejskiego w Elblągu.
       Na oddział zakaźny trafiła też 4-osobowa rodzina, która wróciła z wakacji w Turcji. Badania wykluczyły jednak u urlopowiczów obecność wirusa A/H1N1. Rodzina została więc wypisana do domu.
       Do szpitala trafiło też dwóch Szwedów, którzy podróżowali po Europie, m.in. byli w Hiszpanii.
       - Wynik ich badań był dodatni, pozostają więc na naszym oddziale zakaźnym – mówi Wiesława Lech. – Ich stan jest dobry i prawdopodobnie w poniedziałek opuszczą szpital. Mamy jeszcze jednego pacjenta, Polaka, ale na wyniki jego badań jeszcze czekamy – dodaje dyrektor Lech.
       Osoby te miały zwykłe objawy grypowe, ale w związku z tym, że przebywały w krajach, w których odnotowuje się przypadki zarażenia świńską grypą, zgłosiły się do lekarzy, a ci skierowali pacjentów na oddział zakaźny.
       - Pacjentów zarażonych wirusem A/H1N1 traktujemy w sposób szczególny, zgodnie z przepisami – mówi Wiesława Lech. – Jest wydzielona osoba, pielęgniarka, która się nimi opiekuje. Po każdym wyjściu z sali zmienia fartuch, rękawiczki, maseczkę. Stosujemy się więc do reżimu sanitarnego, mimo, że w innych krajach nie ma już takiej paniki i obawy przed świńską grypą. U nas jednak musimy tak postępować, bo minister Kopacz, choć sama przyznała, że osoby zarażone wirusem A/H1N1 właściwie nie muszą być hospitalizowane, nie zmieniła zasad opieki nad nimi.
       Trwają wakacje, Polacy podróżują, można więc spodziewać się kolejnych zgłoszeń do szpitala i kolejnych zarażonych świńską grypą.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama