UWAGA!

Wakat w referacie do zadań specjalnych

 
Elbląg, Wakat w referacie do zadań specjalnych
fot. Anna Dembińska

Po rezygnacji Mariusza Grudzińskiego ze stanowiska kierownika Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ratusz rozpoczął poszukiwania jego następcy. Na ogłoszony konkurs wpłynęła tylko jedna oferta.

6 października Urząd Miejski ogłosił konkurs na nowego kierownika Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Będzie on odpowiedzialny za koordynowanie zadań z zakresu bezpieczeństwa, obronności, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. Będzie współpracował z analogicznym wydziałem w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Do jego zadań należy m.in. wykonanie i aktualizacja planu obrony cywilnej dla Elbląga i nadzór nad przygotowaniem elbląskiej Obrony Cywilnej do wykonywania powierzonych jej zadań.
       Na konkurs wpłynęła tylko jedna oferta.
       - Prawdopodobnie w tym tygodniu zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem – zapowiada Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Ratusz planuje, aby nowy kierownik referatu rozpoczął pracę już w listopadzie 2016r. Obrona Cywilna ma za zadanie wykonywać zadania mające na celu ochronę ludności cywilnej przed niebezpieczeństwami wynikającymi z działań zbrojnych lub klęsk żywiołowych, przezwyciężanie ich następstw i zapewnienie warunków koniecznych do przetrwania. W Elblągu z działaniami OC mamy najczęściej do czynienia podczas groźby powodzi w naszym mieście. Ostatnio takie zagrożenie miało miejsce na początku października, kiedy to silnie wiejący wiatr cofał wodę z Zalewu Wiślanego do rzeki Elbląg.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama