UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warmia i Mazury w czasie prezydencji

1 lipca 2011 roku Polska stanęła na czele Rady Unii Europejskiej. To wyjątkowe wyzwanie dla naszego kraju, ale także ogromna szansa na pokazanie naszych atutów i kierunków rozwoju. Warmia i Mazury chcą na tym skorzystać także regionalnie, dlatego będzie się sporo działo.

– Wcześniej, przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej, to my uczyliśmy się od naszych zaprzyjaźnionych regionów. Dziś chcemy się dzielić własnymi doświadczeniami – mówi marszałek Jacek Protas. – W sierpniu na spotkanie marszałków w Rynie przyjadą delegaci regionów i parlamentu Chorwacji, których wspieramy w staraniach o wejście do Unii Europejskiej. Podpiszemy list intencyjny o współpracy Warmii i Mazur z regionem splicko-dalmatyńskim, znanym wielu mieszkańcom naszego regionu choćby z racji przygód żeglarskich na Adriatyku.
       Jeszcze przed sierpniowym Konwentem Marszałków, 18 i 19 lipca, Ostródę odwiedzą wiceministrowie i dyrektorzy departamentów z unijnych krajów, zajmujący się rozwojem regionalnym. W Olsztynie odbędzie się Forum Rynków Wschodnich, na które przyjadą przedsiębiorcy z sześciu krajów wchodzących w skład Partnerstwa Wschodniego. W październiku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbędą się Europejskie Dni Przedsiębiorczości Młodych, wydarzenie organizowane przez nasz Wojewódzki Urząd Pracy. W listopadzie w Parlamencie Europejskim będzie duża wystawa poświęcona kampanii „Mazury Cud Natury”. To tylko najważniejsze przedsięwzięcia.
       – Jako stojącym na czele prac Rady Unii Europejskiej nie wypada stawiać swoich spraw na pierwszym miejscu, ale będziemy także rozmawiać o bezwizowym ruchu z obwodem kaliningradzkim, bo teraz od Brukseli zależy, czy zostanie uruchomiony – dodaje Jacek Protas. – Z punktu widzenia interesów gospodarczych Warmii i Mazur to ważna kwestia.
       Jednak najczęściej zadawane pytanie w czasie obejmowania naszego przewodnictwa europejskiego dotyczy przyszłości Unii w kontekście kryzysu greckiego. Zadajemy je także Jackowi Protasowi. – Jeśli chodzi o sytuację w Grecji, to trzeba ją rozumieć szerszej. Gdy w budżecie domowym nie wystarcza do pierwszego, konflikty zdarzają się w każdej rodzinie. Nie można latami żyć na kredyt i wydawać więcej, niż się zarabia. Ale, oczywiście, sytuacja w Grecji czy bankructwa producentów ogórków w Hiszpanii wpływają na rynki i waluty nie tylko krajów Unii. Dlatego tak ważne jest Partnerstwo Wschodnie. Jeżeli wschodni sąsiedzi Unii staną się krajami demokratycznymi i zamożnymi, będzie się lepiej żyło ludziom w całej Europie.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Lolsztyn łapy precz od ELBLĄGA. Niech ktos w końcu zauważy ten problem.
 • Nie rozumiem po co oni cały czas tu piszą o jakichś warmii i mazurach? To jest w końcu elbląski portal?
 • Wiadomo że lwią część środków z UE zgranie Olsztyn, który wczoraj podpisał umowę o reaktywacji tramwajów w Olsztynie. Będą one miały klimatyzację, co jest rzeczą normalną, ale dostęp do internetu w tramwaju to chyba przegięcie? Nawet nasze "Ogórki" nie mają gniazdek do podłączenia laptopa. Nie wiem czy Pesy kursujące po Warszawie mają takowe gniazdka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2011-07-01)
 • Czekamy na wiadomości z Elbląga i okolic, a nie z Warmii i Mazur. Nie interesuje mnie to województwo. Popieram hasło: "Olsztyn! łapy precz od Elbląga".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kropla(2011-07-03)
Reklama