UWAGA!

Warsztaty gier pomocniczych dla osób niepełnosprawnych

 Elbląg, Warsztaty gier pomocniczych dla osób niepełnosprawnych
fot. nadesłąna

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu w piątek 15 stycznia 2021 odbyły się warsztaty „Współtworzenie gier pomocniczych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w celu zwiększenia ich integracji”. Celem spotkania było opracowanie prototypów gier dostosowanych do potrzeb  osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zdjęcia.

W warsztatach udział wzięły osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunowie, specjaliści pedagogiki specjalnej, wolontariusze na co dzień pomagający osobom niepełnosprawnym oraz projektanci gier.  W pierwszej części warsztatów uczestnicy pogłębili swoją wiedzę na temat niepełnosprawności intelektualnej, cech i potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną, emocjonalnego i praktycznego obciążenia opiekunów, sposobów wsparcia i integracji społecznej.

Następnie podzielono uczestników na dwa zespoły. Ich zadaniem było przetestowanie wybranych gier. W trakcie gry specjaliści pedagogiki specjalnej przeprowadzili wywiady z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Zebrane informacje wykorzystane zostały w trzeciej części spotkania. Uczestnicy opracowali prototypy gier wspierających integrację osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Warsztaty były częścią projektu ID GAMES, w którym razem z specjalistami ze  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu udział biorą przedstawicieli instytucji  z Rumunii, Grecji i Portugalii.  Wypracowane na warsztatach prototypy zostaną przekazane partnerom projektu, którzy zajmą się opracowaniem kompletnych gier. Projekt ID GAMES współfinansowany jest ze środków w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+”. 

Magdalena Janiak

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama