UWAGA!

Ważą się losy DKS

2013-07-30
Aktualizowany 2013-07-30 15:50
 
Elbląg, DKS czekają zmiany - to pewne. Póki co jednak, prezydent Jerzy Wilk nie podjął decyzji o likwidacji bądź reorganizacji jednostki
DKS czekają zmiany - to pewne. Póki co jednak, prezydent Jerzy Wilk nie podjął decyzji o likwidacji bądź reorganizacji jednostki (fot. arch. WS)

Krytykowany przez wielu polityków, w kampanii wyborczej także przez Jerzego Wilka i jego kontrkandydatkę do prezydenckiego fotela, Elżbietę Gelert. Niepewna przyszłość rysuje się przed Departamentem Komunikacji Społecznej. Póki co, prezydent Wilk przygląda się pracy jednostki, by podjąć decyzję o jej reorganizacji bądź likwidacji.

Słowa krytyki pod adresem Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego padały z różnych stron. Jednostki nie oszczędzał też Jerzy Wilk, który, gdy został wybrany prezydentem Elbląga, podtrzymywał deklarację o jej likwidacji. Decyzji nie podejmie jednak "od ręki".
       Jak poinformowała nas dziś (30 lipca) rzeczniczka prezydenta, Monika Borzdyńska: "Jak na razie prezydent zapoznaje się z dokumentacją, przegląda zatrudnienia i zapoznaje się z obowiązkami poszczególnych pracowników. Po tym czasie podejmie stosowne decyzje odnośnie reorganizacji czy ewentualnej likwidacji. Jak na razie nie ma jeszcze ostatecznych decyzji, podjęte one zostaną w najbliższym czasie".
       - Obecnie w Departamencie Komunikacji Społecznej pracuje 11 osób - dodaje Monika Borzdyńska. - Jego likwidacja czy reorganizacja wiąże się z koniecznością obniżenia kosztów funkcjonowania urzędu. Część zadań DKS ma przejąć m.in. Biuro Prezydenta.
 Nie wszyscy pracownicy stracą pracę, Pan prezydent chce odpolitycznić urząd, a część osób było tam przyjmowanych nie ze względu na swoje kompetencje. Wskazać należy, iż kluczową sprawą przy ewentualnych zwolnieniach będą nie sympatie polityczne, a kompetencje. 
Reorganizacja DKS ma nastąpić prawdopodobnie do końca sierpnia.
       Co do zwolnień w ratuszu prezydent Jerzy Wilk deklarował wielokrotnie:
       - Jeżeli ktoś dobrze pracuje, nie ma się czego obawiać. Jeżeli ktoś jest fachowcem, na pewno go nie zwolnię, bo zależy mi na profesjonalizmie urzędu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama