UWAGA!

Ważne dla pacjentów i odwiedzających. Szykują się zmiany w szpitalu wojewódzkim

 
Elbląg, Remont SOR spowoduje zmiany w organizacji ruchu na terenie szpitala przy ul. Królewieckiej
Remont SOR spowoduje zmiany w organizacji ruchu na terenie szpitala przy ul. Królewieckiej (fot. AD, arch. portEl)

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu trwa remont SOR. W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi od 4 października (środa) zmieni się organizacja ruchu na terenie szpitala.

Szpitalny Oddział Ratunkowy przeniesiony zostaje do nowej, tymczasowej lokalizacji na parterze szpitala vis a vis Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej (pomieszczenia starego Bloku Operacyjnego). W związku z tym konieczne jest wprowadzenie zmian komunikacyjnych. I tak od 4 października dojście do: SOR, Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (dla dorosłych i dzieci), Obszaru Konsultacyjnego Chirurgicznego będzie możliwe wyłącznie od strony wejścia głównego do szpitala (od. ul. Królewieckiej).
       Punkt rejestracyjny mieścić się będzie w głównej Izbie Przyjęć.
       I kolejne zmiany: do Dziecięcej Izby Przyjęć prowadzić będzie osobne wejście od strony podjazdu dla karetek, zaś Położnicza Izba Przyjęć - przeniesiona na I piętro, przy Oddziale Ginekologiczno-Położniczym - dojście od strony wejścia głównego do szpitala.
       Karetki transportujące pacjentów do obszaru resuscytacyjnego, Wstępnej Intensywnej Terapii i obszaru obserwacyjnego SOR będą dojeżdżały od strony podjazdu dla karetek. Natomiast przewozy sanitarne oraz karetki transportujące pacjentów do: obszaru konsultacyjnego i zachowawczego SOR, do porodów, do Izby Przyjęć będą prowadzone od strony Pracowni TK i Pracowni Endoskopii Gastroenterologicznej – poziom -1.
       Dodatkowo 2 i 3 października (poniedziałek i wtorek) mogą nastąpić przejściowe utrudnienia w bieżącym funkcjonowaniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W tych dniach planowane jest bowiem przenoszenie części oddziału do nowej tymczasowej lokalizacji.
       W celu uniknięcia ewentualnych niedogodności dyrekcja szpitala prosi o korzystanie w tych dniach z usług świadczonych przez Szpital Miejski św. Jana Pawła II przy ul. Komeńskiego 35 i ul. Żeromskiego 22.
       Remont w szpitalu wojewódzkim zakończy się w połowie przyszłego roku i pochłonie blisko 8 mln zł.
      
      
opr. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama