UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Weekend pod znakiem domowych awantur

 
Elbląg, Weekend pod znakiem domowych awantur

Braniewscy policjanci podsumowali miniony weekend. W ciągu ostatnich dni praktycznie co druga interwencja dotyczyła domowych awantur lub różnego rodzaju zakłóceń porządku. Wraz z wydłużeniem się dnia zauważalna jest różnorodność zgłaszanych interwencji, do których angażowani są policjanci.

Do zgłaszanych interwencji wraz z policjantami zaczynają wyjeżdżać strażacy - mówimy tu o wypalaniu traw. Policjanci ostrzegają - wypalanie traw jest karalne!
       Blisko 50 proc. ze zgłoszonych interwencji dotyczyło awantur domowych i zakłóceń porządku. Policjanci interweniowali m.in. wobec nietrzeźwej partnerki, która w trakcie libacji alkoholowej zdemolowała mieszkanie gospodarza, pijanej matki, która opiekowała się dwójką maluchów oraz uspokajali nietrzeźwych rodziców, którzy swoim kłótniami wystraszyli 11-letniego syna.
       W trakcie nocnego patrolu prewencyjnego funkcjonariusze zatrzymali również dwóch mężczyzn, przy których znaleźli środki odurzające. Podczas kontroli samochodów ujawnili również mężczyznę poszukiwanego przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP Sirene.
       Dzięki współdziałaniu ze społeczeństwem policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcę, który jechał „pod prąd” na drodze szybkiego ruchu S22 oraz nietrzeźwego pieszego, który bez elementów odblaskowych szedł drogą w kierunku Rogit (gm. Braniewo).
       Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon wypalania traw. Policjanci coraz częściej są alarmowani o rozpalanych ogniskach. Przypominamy, że podpalanie pozostałości roślinnych lub wypalanie traw jest nie tylko karalne, a przede wszystkim może doprowadzić do pożaru lasów, zabudowań lub stworzyć zagrożenie w ruchu. W dużej liczbie przypadków wypalanie traw to nieodpowiedzialne zabawy dzieci, które naśladują dorosłych. Należy pamiętać, że wypalanie traw jest zabronione i pociąga za sobą odpowiedzialność karną.
       Art. 131 pkt 12 Ustaw o ochronie przyrody stanowi : „Kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary, podlega karze aresztu albo grzywny”.
       Art. 163 kodeksu karnego stanowi: „ Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama