UWAGA!

Wiadomo, co myślą elblążanie o pracy elbląskich policjantów

 Elbląg, Wiadomo, co myślą elblążanie o pracy elbląskich policjantów

Coroczna ankietyzacja elblążan jest najważniejszym miernikiem dla elbląskich stróżów prawa. Jest nie tylko wskazówką, jakie działania należy kontynuować, ale co najważniejsze – jak chronić mieszkańców i ograniczać przestępczość jeszcze skuteczniej.

16 października uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu przeprowadzili wśród mieszkańców Elbląga ankietę oceniającą pracę elbląskich policjantów. Zbierali opinie od napotkanych na ulicach mieszkańców. W badaniach wzięło udział 497 respondentów.
       Uznali oni, że bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania czują się w 77,47 proc., co stanowi wzrost pozytywnych ocen w stosunku do ubiegłego roku o 2,17 punktu procentowego. Zmniejszył się odsetek osób, które stwierdziły, iż „raczej nie czuje się bezpiecznie” i „zdecydowanie nie czują się bezpiecznie” – o 2,8 punktu procentowego.
       Na pytanie, czy ankietowani dziś czują się bezpieczniej niż rok temu, pozytywnej odpowiedzi udzieliło 44,27 proc., stanowi to spadek o 0,7 punktu procentowego. 13,28 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi, że nie czują się bezpieczniej niż rok temu i jest to spadek o 0,17 punktu procentowego do roku ubiegłego. Nie potrafiło udzielić zdecydowanej odpowiedzi na to pytanie 42,45 proc. respondentów.
       Jeżeli chodzi o zagrożenia przejawami patologii i zachowań przestępczych, które stanowią największy problem w miejscu zamieszkania, respondenci wymienili agresywnie zachowująca się młodzież – 41,45 proc., wzrost o 2,29 pkt. procentowych, osoby nietrzeźwe – 8,25 proc., spadek o 4,8 pkt. procentowych, wandalizm – 7,24 proc., spadek o 5,41 pkt. procentowych, piratów drogowych – 14,08 proc., wzrost o 1,84 pkt. procentowych.
       Na pytanie, czy kontaktował(a) się Pan(i) z dzielnicowym w ciągu ostatniego roku, 68,21 proc. respondentów stwierdziło, iż nie kontaktowało się z nim w ogóle. Na pytanie, czy kontakt z dzielnicowym jest im potrzebny, 53,32 proc. respondentów stwierdziło, że taki kontakt nie jest im potrzebny, 25,15 proc. respondentów uznało, że kontakt z dzielnicowym jest potrzebny, a 21,53 proc. nie miało zdania. W zakresie znajomości dzielnicowego i możliwości skontaktowania się z nim 27,75 proc. respondentów wie, jak nazywa się dzielnicowy z ich rejonu, w tym 16,90 proc. wie również, jak się z nim skontaktować. 31,59 proc. respondentów odpowiedziało, że nie wie, jak nazywa się ich dzielnicowy, ale wie, jak się z nim skontaktować. Nie zna swojego dzielnicowego i nie wie, jak się z nim kontaktować 35,54 proc. respondentów.
       Bardzo dobrze i dobrze pracę elbląskich policjantów oceniło 67,61 proc. osób. Mieszkańcy miasta (57,55 proc.) uznali, że patrole piesze są ważniejsze od patroli zmotoryzowanych.
       Ankieta oceny pracy elbląskiej Policji jest przeprowadzana co roku. Badana jest w ten sposób grupa blisko 500 osób napotkanych na ulicach. To oni oceniają Policję oraz wyrażają opinię na jej temat. Celem ankiety jest zbadanie opinii mieszkańców, a także porównanie ich odczuć z wynikami statystycznymi uzyskiwanymi przez komendę oraz opiniami przekazywanymi przez samorządy i instytucje współpracujące z Policją. Głos mieszkańców w dyskusji nad stanem bezpieczeństwa traktujemy bardzo poważnie, a samo badanie miało na celu poznanie zdania i opinii obywateli. Pojawiające się uwagi definiują obszary, które można usprawnić, jak również wskazują kierunki pracy Policji.
      
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • zlikwidujmy patrole zmotoryzowane wtedy przestępczość spadnie do zera a po mieście będą biegały patrole na interwencje i tak radiowozy to złomy więc na co czekać. .. ..
 • O ciekawe "Na pytanie, czy kontakt z dzielnicowym jest im potrzebny, 53,32 proc. respondentów stwierdziło, że taki kontakt nie jest im potrzebny". Lud zagłosował - likwidować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  DemosKratos(2013-11-04)
 • Buuuhahahaha TOTALNA OBŁUDA 77,47% i jak zwykle co roczny wzrost. Buuuuuhahahahha. A gdzie morderca z kantoru, a gdzie napadziory na sklepy spożywcze, co z nagrodami za ujęcie sprawców dla świadków czy już rozdane a gdzie reszta utajnionych niepowodzeń ? Dzielnicowy -Buuuhahaha chyba najbardziej tajemnicza i nieznana postać na większości osiedli. Jedyny pozytyw to że mają chodzić piechotą a nie wygrzewać się w radiowozach a już szczytem jest spanie w nocy. Za spanie na warcie w czasie wojny żołnierz czy policjant dostaje kulę w łeb a w czasie pokoju jest natychmiast zdejmowany ze służby ale nie u nas, są filmiki w necie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  Buuuhahhaha(2013-11-04)
 • I o to chodzi !! Najpierw społeczniaki żądają wzrostu liczby patroli pieszych, bo dzięki nim czują się "bezpieczniej", a później z ryjem do krawężnika dlaczego tyle czasu księciunio musiał czekać na przyjazd Policji i pretensje, że nic nie robią (zupełnie jak jełop powyżej)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  kapitaneMO(2013-11-04)
 • Jak ci się nie podoba to zmień zawód na grabarza. Robota mniej stresująca i spieszyć sie nie trzeba. Po drugie przeczytaj rotę przysiegi komu masz służyć i czego bronić, o prawie użycia broni nie wspomnę bo pewnie nie znasz tylko raz czytałeś. Za moich czasów rotę śpiewałeś we śnie bo recytowałeś ją co dzień przy każduym poborze broni. Po trzecie zastanawiające jest że do pijanego kierowcy mając cynk jesteś w ciągu minuty ale do rozboju, kolizji czy kradzieży często przyjeżdżasz po dwóch godzinach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  byłymundurowy(2013-11-04)
 • Policja robi dobrą robotę, łapie złodziei i handlarzy narkotyków, niestety sądy wypuszczają ich na wolność. Wielki szacun dla Policji.
 • Udzial w tych ankietach brali chyba sami policjanci podstawieni przez KMP Elbląg. Prawdziwa odpowiedż to wzrost przestępczości w szeregach policji i zagrożenia mieszkańców manadatami i kolejnymi karami. Policjant to obecnie wrog publiczny nr. 1 - przynajmniej w Elblągu.
 • ankieta nie jest miarodajna. Przeprowadzili ją uczniowie na ulicy. .. mam pytanie : w jakich godzinach? szkolnych? No to większość "normalych" była w pracy. A opinia lumpów mnie nie interesuje!
 • Z własnego doświadczenia świadomie i głośno mówię, że Elbląscy policjanci są niekompetentni, niedouczeni i wręcz irytujący, począwyszy od panów z drogówki, a kończąc na samym Panu Komendancie. Oczywiście nie mozna uogólniać, ale ja trafiłam właśnie na takich. Policjant niby też człowiek i może popełnić błąd w ocenie sytuacji, ale godność człowieka nakazuje, aby do błędów się przyznać, a nie iść w zaparte kłamiąc w żywe oczy !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  NiestetyElblążanka(2013-11-05)
 • Z własnego doświadczenia świadomie i głośno mówię, że Elbląscy policjanci są niekompetentni, niedouczeni i wręcz irytujący, począwyszy od panów z drogówki, a kończąc na samym Panu Komendancie. Oczywiście nie mozna uogólniać, ale ja trafiłam właśnie na takich. Policjant niby też człowiek i może popełnić błąd w ocenie sytuacji, ale godność człowieka nakazuje, aby do błędów się przyznać, a nie iść w zaparte kłamiąc w żywe oczy !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  NiestetyElblążanka(2013-11-05)
 • Zdarzyło mi się mieć kontakt zarówno z miłym, cierpliwym, skromnym, kompetentnym, potrafiącym słuchać policjantem, a także aroganckim, chamskim, zarozumiałym i niedouczonym gburem, Jak to w życiu bywa. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  kropla(2013-11-05)
 • dwukrotnie, w godzinach przyjęć dzielnicowego, próbowałam się skontaktować z nim, niestety, drzwi były zamknięte, czekałam pod nimi ponad pół godziny, bez skutku!
Reklama