UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wirus w portfelu miasta. Już wiemy, że straty w MOSiR będą spore

 
Elbląg, Wirus w portfelu miasta. Już wiemy, że straty w MOSiR będą spore
fot. Michał Skroboszewski

Epidemia koronawirusa pociąga za sobą straty finansowe nie tylko w biznesie, ale także w miejskich jednostkach. Już wiemy, że te, które z powodu zamknięcia swoich obiektów poniesie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, będą spore.

Od 12 marca do odwołania nieczynne z powodu pandemii koronawirusa są wszystkie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu: CRW Dolinka, Hala Sportowo – Widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej, Lodowisko Helena, Kryta Pływalnia przy ul. Robotniczej, boiska sportowe, przystań kajakowa, tor wrotkarsko-łyżwiarski Kalbar. Oznacza to, że MOSIR nie może na nich prowadzić żadnej z dotychczasowych działalności, co oczywiście nieuchronnie wiąże się z finansowymi stratami. Za marzec będzie to łącznie 322 350 zł, za kwiecień 525 090 zł.

Największe straty poniesie Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka: w marcu obliczono je na 241 200 zł, w kwietniu 347 tys. zł.

- Są to głównie straty wynikające z wejść do CRW, a także z wynajmu torów firmom, które prowadziły zajęcia nauki pływania - wyjaśnia Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy MOSiR w Elblągu.

Spore straty poniesie także Hala Sportowo – Widowiskowa, na której organizowane były między innymi: występy zespołów artystycznych, widowiska, spektakle, targi, mecze, czy imprezy masowe. Rozgrywki prowadziły tu czołowe kluby elbląskiej piłki ręcznej: Start Elbląg oraz Wójcik Meble. W marcu MOSiR wyliczył je na 31 309 zł, w kwietniu na 47 640 zł.

- Nasze straty w związku z tym obiektem wynikają głównie z jego wynajmu na odbywające się tu imprezy, których oczywiście obecnie organizować nie można – wyjaśnia Natalia Szrama.

Na minusie będzie również Lodowisko Helena, jego straty w marcu to 30 321 zł oraz w kwietniu 2 360 zł, a także kryta pływalnia: w marcu 17 060 zł i w kwietniu 26 tys. zł oraz boiska sportowe w marcu: 2460 zł. Na organizacji eventów, a raczej na obowiązującym aktualnie zakazie ich organizowania MOSiR będzie stratny 102 090 zł.

Jak podkreśla Natalia Szrama, MOSiR jest gotowy do ponownego uruchomienia swoich obiektów.

- Czekamy na decyzję rządu, wiemy, że otwarcie hal sportowych znalazło się w trzecim etapie redukcji obostrzeń, pływalnie w czwartym. Możemy zakładać, że będzie obowiązywał tu reżim sanitarny oraz zasada społecznego dystansu, czyli ograniczenia liczby osób korzystających z obiektów. Szczegółów jeszcze nie znamy – mówi Natalia Szrama. – Natomiast w poniedziałek, 4 maja, otwarty zostanie tor wrotkarski Kalbar wraz z boiskami wielofunkcyjnymi i kortami tenisowymi. Z toru jednocześnie korzystać będzie mogło 6 osób, podobnie jak z każdego z boisk, a na korcie będą mogły być jednocześnie 4 osoby.

 

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Kazde miasto ma takie same straty, a nawet wieksze, tu natomiast są zdecydowanie wieksze straty moralne za fatalne wybory ludzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 8
  (2020-04-30)
 • Ktoś tu nie zna się na ekonomii! Te jednostki budżetowe nie uzyskują obecnie dochodów to nie jest to samo co strata! Koszty to utrzymywanie na sucho tych obiektów a obecnie nie zużywa się prądu, nie ma po kim sprzątać, w teorii nic się nie psuje. Miasto zaplanowało w swoim budżecie wpływy z działalności a otu ich dziś nie ma!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  45 5
  budzet(2020-04-30)
 • No i co z tego. Firmy mają straty powodujące ich upadek. Ludzie tracą pracę. Firmy choć nie mają zysków, muszą płacić dzierżawy. Artykuł nie na miejscu !!!!! Trochę więcej taktu !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 5
  B(2020-04-30)
 • I tak wyjda na plus - odwolane wszystkie imprezki w tym smutnym jak p**** miescie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 11
  koko(2020-04-30)
 • Wszędzie są straty, puste fotele jeżdżą komunikacją miejską, parkingi puste, paliwo tanie ale jeździć nie ma gdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 2
  (2020-04-30)
 • Mądre zarządzanie to ograniczanie kosztów przy spadku dochodów. MOSiR chyba jednak ilości etatów nie zmienia. Hashtagi: #mosir
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 5
  (2020-04-30)
 • Zlikwidować, Prezydent to umie : )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 3
  Kryśka 123 głosy .(2020-04-30)
 • Czy te wyliczenia mają przekonać radnych na dofinansowanie nierentownego MOSiR-u? J
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 4
  (2020-04-30)
 • A gdyby galeria El zapowiedziała ze miała straty z tytułu odwołania koncertu Phila Collinsa rzędu 1 mln złotych'albo muzeum z tytułu odwołania wystawy Leonarda da Vinci 2 mln zł. to też by Pan prezydent lyknal takie wyliczenie? Ktoś wyżej to dobrze opisał. Można teraz cuda na kiju wpisac i podać ze sie straciło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 4
  (2020-04-30)
 • Ale kreatywność księgowa. W tym roku nie wygram w LOTTO, ale jestem w plecy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 1
  Nad Jarem .(2020-04-30)
 • Co za brednie, jakie straty? Trochę podstaw ekonomii proponuje poczytać dla szkoły średniej wystarczy. Żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 2
  Gosc(2020-04-30)
 • Oczywiście, jednostki budżetowe mogą mieć deficyt, nie stratę. Kompletny pic na wodę. I próba wyciągnięcia kasy nie wiadomo na co.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 2
  (2020-04-30)
Reklama