UWAGA!

Wirus w portfelu miasta. Już wiemy, że straty w MOSiR będą spore

 Elbląg, Wirus w portfelu miasta. Już wiemy, że straty w MOSiR będą spore
fot. Michał Skroboszewski

Epidemia koronawirusa pociąga za sobą straty finansowe nie tylko w biznesie, ale także w miejskich jednostkach. Już wiemy, że te, które z powodu zamknięcia swoich obiektów poniesie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, będą spore.

Od 12 marca do odwołania nieczynne z powodu pandemii koronawirusa są wszystkie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu: CRW Dolinka, Hala Sportowo – Widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej, Lodowisko Helena, Kryta Pływalnia przy ul. Robotniczej, boiska sportowe, przystań kajakowa, tor wrotkarsko-łyżwiarski Kalbar. Oznacza to, że MOSIR nie może na nich prowadzić żadnej z dotychczasowych działalności, co oczywiście nieuchronnie wiąże się z finansowymi stratami. Za marzec będzie to łącznie 322 350 zł, za kwiecień 525 090 zł.

Największe straty poniesie Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka: w marcu obliczono je na 241 200 zł, w kwietniu 347 tys. zł.

- Są to głównie straty wynikające z wejść do CRW, a także z wynajmu torów firmom, które prowadziły zajęcia nauki pływania - wyjaśnia Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy MOSiR w Elblągu.

Spore straty poniesie także Hala Sportowo – Widowiskowa, na której organizowane były między innymi: występy zespołów artystycznych, widowiska, spektakle, targi, mecze, czy imprezy masowe. Rozgrywki prowadziły tu czołowe kluby elbląskiej piłki ręcznej: Start Elbląg oraz Wójcik Meble. W marcu MOSiR wyliczył je na 31 309 zł, w kwietniu na 47 640 zł.

- Nasze straty w związku z tym obiektem wynikają głównie z jego wynajmu na odbywające się tu imprezy, których oczywiście obecnie organizować nie można – wyjaśnia Natalia Szrama.

Na minusie będzie również Lodowisko Helena, jego straty w marcu to 30 321 zł oraz w kwietniu 2 360 zł, a także kryta pływalnia: w marcu 17 060 zł i w kwietniu 26 tys. zł oraz boiska sportowe w marcu: 2460 zł. Na organizacji eventów, a raczej na obowiązującym aktualnie zakazie ich organizowania MOSiR będzie stratny 102 090 zł.

Jak podkreśla Natalia Szrama, MOSiR jest gotowy do ponownego uruchomienia swoich obiektów.

- Czekamy na decyzję rządu, wiemy, że otwarcie hal sportowych znalazło się w trzecim etapie redukcji obostrzeń, pływalnie w czwartym. Możemy zakładać, że będzie obowiązywał tu reżim sanitarny oraz zasada społecznego dystansu, czyli ograniczenia liczby osób korzystających z obiektów. Szczegółów jeszcze nie znamy – mówi Natalia Szrama. – Natomiast w poniedziałek, 4 maja, otwarty zostanie tor wrotkarski Kalbar wraz z boiskami wielofunkcyjnymi i kortami tenisowymi. Z toru jednocześnie korzystać będzie mogło 6 osób, podobnie jak z każdego z boisk, a na korcie będą mogły być jednocześnie 4 osoby.

 

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kazde miasto ma takie same straty, a nawet wieksze, tu natomiast są zdecydowanie wieksze straty moralne za fatalne wybory ludzi
 • Ktoś tu nie zna się na ekonomii! Te jednostki budżetowe nie uzyskują obecnie dochodów to nie jest to samo co strata! Koszty to utrzymywanie na sucho tych obiektów a obecnie nie zużywa się prądu, nie ma po kim sprzątać, w teorii nic się nie psuje. Miasto zaplanowało w swoim budżecie wpływy z działalności a otu ich dziś nie ma!
 • No i co z tego. Firmy mają straty powodujące ich upadek. Ludzie tracą pracę. Firmy choć nie mają zysków, muszą płacić dzierżawy. Artykuł nie na miejscu !!!!! Trochę więcej taktu !!!!!
 • I tak wyjda na plus - odwolane wszystkie imprezki w tym smutnym jak p**** miescie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  11
  koko(2020-04-30)
 • Wszędzie są straty, puste fotele jeżdżą komunikacją miejską, parkingi puste, paliwo tanie ale jeździć nie ma gdzie.
 • Mądre zarządzanie to ograniczanie kosztów przy spadku dochodów. MOSiR chyba jednak ilości etatów nie zmienia. Hashtagi: #mosir
 • Zlikwidować, Prezydent to umie : )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  3
  Kryśka 123 głosy .(2020-04-30)
 • Czy te wyliczenia mają przekonać radnych na dofinansowanie nierentownego MOSiR-u? J
 • A gdyby galeria El zapowiedziała ze miała straty z tytułu odwołania koncertu Phila Collinsa rzędu 1 mln złotych'albo muzeum z tytułu odwołania wystawy Leonarda da Vinci 2 mln zł. to też by Pan prezydent lyknal takie wyliczenie? Ktoś wyżej to dobrze opisał. Można teraz cuda na kiju wpisac i podać ze sie straciło.
 • Ale kreatywność księgowa. W tym roku nie wygram w LOTTO, ale jestem w plecy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  1
  Nad Jarem .(2020-04-30)
 • Co za brednie, jakie straty? Trochę podstaw ekonomii proponuje poczytać dla szkoły średniej wystarczy. Żenada
 • Oczywiście, jednostki budżetowe mogą mieć deficyt, nie stratę. Kompletny pic na wodę. I próba wyciągnięcia kasy nie wiadomo na co.
Reklama