UWAGA!

Władze dyscyplinują

Władze Elbląga rozesłały pismo dyscyplinujące skierowane do dyrektorów szkół i przedszkoli, którzy opowiedzieli się przeciwko likwidacji biblioteki przy ul. Piłsudskiego.

Dyrektorzy kilku elbląskich szkół i przedszkoli nie chcą likwidacji biblioteki przy ul. Piłsudskiego i w tej sprawie wysłali swoje opinie do władz miasta. Poparli w ten sposób działania Społecznego Komitetu Obrony Biblioteki, który zebrał już ponad 400 podpisów czytelników pod swoją petycją.
     Władze miejskie stwierdziły w odpowiedzi do szkół, że obserwują z niepokojem działania niektórych dyrektorów, którzy przygotowują protesty przeciwko decyzjom prezydenta miasta.
     - Jest to sygnał, że władze miasta robią wszystko, aby nikt nie sprzeciwiał się ich decyzjom – powiedział Ryszard Szczebliński, przewodniczący Społecznego Komitetu Obrony Biblioteki.
     „Bardzo proszę o właściwą współpracę i poszanowanie kompetencji organu prowadzącego” - odpowiedziano w piśmie do dyrektorów szkół, podpisanym przez Annę Korzeniowską, szefową Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Przypomnijmy, filię biblioteczną przy ul. Piłsudskiego zamknięto trzy miesiące temu, ponieważ pawilon, w którym się mieściła, groził zawaleniem. Władze miasta zdecydowały, że bibliotekę zlikwidują, bo w miejskiej kasie nie ma pieniędzy na remont. Koszt remontu miałby wynieść 400 tysięcy zł.
     
     Zobacz także "Do likwidacji" oraz "Bibliotecznego sporu ciąg dalszy"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo!!! Likwidujmy biblioteki, obniżmy cenę alkoholu i będzie fajnie!. Pijanym i tępym, niedouczonym narodem bardzo łatwo się rządzi. Kiedyś to już przerabialiśmy. W następnej kolejności proponuję zlikwidować szkoły, teatr i kina - po co to komu, kiedy brak pieniędzy dla elbląskich "władz"?. Tak trzymać i tak niedługo skończyć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dziadek(2001-06-13)
 • Zamiast czytania książek propagujmy oglądanie Big Brothera. Brawa dla naszego elbląskiego SLD.
 • co by sld-owcy nie robili to i tak tu ich kochaja osobiscie wole lewice niz prawice ale ten wybryk to przesada... panowie dyrektorzy nie dajcie sie zastraszyc
 • Jak widać likwidujemy KOLEJNĄ pamiatkę po komunie - BIBLIOTEKĘ :
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik(2001-06-13)
 • Przenieśmy ją do PLASTYKA !!!!!!!!!!!!!! Jest tam miejsce - całe HALE
 • Komitet protestujący (wraz z rodzinami) do biblioteki i niech krzyczą głośniej, to im runie dach na łeb! Miast krzyczeć na puszczy, kochany Komitecie, złóżcie się po 1.000 zł i wyremontujcie pawilon biblioteki. Popatrzcie jak Kościół sobie radzi ze zbiórkami pieniędzy. Zatrudnijcie Halbrerdę, to naprawdę fachowiec.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-06-14)
 • Nie ma pieniedzy na biblioteke, ale na podswietalnie katedry nie brakuje...
 • Może jednak nie ma co szanować, ponieważ kompetencje organu prowadzącego są nędzne.Dostaniesz za to lewico już niedługo. Arogancja naszego Urzędu jest przerażająca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zrezygnowani(2001-06-16)
 • Kompetencje nie mają nic wspólnego z nieomylnością osoby podpisanej pod pismem dyscyplinującym. To podobno wolny kraj - każdy ma prawo do swojego zdania, nawet jeżeli jest ono inne niż Pani Anny. Lewico elbląska - czas weryfikacji już niedługo, a elektorat pamięta przede wszystkim arogancję.
 • właśnie na tym polega demokratyczna polityka orżnąć wszystkich na wszystkim. Na wystawne obiadkowanie władzuchna na, a wy mordy w kubeł. E, chyba przesadzam - paranoja. Posdrófka dla ********
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  E.S.R.(2001-06-16)
 • W Elblągu z kulturą od dawna jest b.żle .Do tej pory bezrobotni mogli przynajmniej czytać za darmo,bo bogaci z potrzeby czy ze snobizmu książkę kupią .Władze z LSD śpią spokojnie bo i tak na nich wyborcy zagłosują !!!! Ale nie ja . KLEMENS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  klemens(2001-06-18)
Reklama