UWAGA!

Wniosek Marka Pruszaka

 
Elbląg, Wniosek Marka Pruszaka
fot. AD

Radny Marek Pruszak – w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości – złożył na dzisiejszej (30 czerwca) sesji Rady Miejskiej wniosek o przeniesienie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna do Elbląga. Argumentował go m.in. postępującą degradacją Elbląga po utracie rangi miasta wojewódzkiego.

Marek Pruszak wskazał przykłady województw z dwoma stolicami – lubuskiego z Zieloną Górą i Gorzowem Wielkopolskim oraz kujawsko-pomorskiego z Bydgoszczą i Toruniem. W tamtych przypadkach oba stołeczne miasta rozwijają się – jego zdaniem – bardzo harmonijnie.
       Pruszak zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, iż taka zmiana wymaga wiele czasu i pracy, ale lobbing za uczynieniem z Elbląga drugiej stolicy województwa warmińsko-mazurskiego należy rozpocząć jak najszybciej.
       Do wniosku powinny się teraz ustosunkować wszystkie kluby radnych i oczywiście Prezydent Elbląga.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Z jednej strony to zły pomysł - dlatego że lepiej nie integrować się z województwem z którym mamy niewiele wspólnego, bo w razie ewentualnej szansy na korektę podziału adm. będzie trudniej odłączyć się od tego bagna. .. ale że na to się niestety nie zanosi, to chyba jest to słuszna droga. Pzdr
 • Podpisujemy się wszystkimi możliwymi 34 rękami pod tym wnioskiem :) :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pracownicy Biura Regionalnego(2011-06-30)
 • Składamy wniosek o przeniesienie stolicy z Warszawy do Elbląga!
 • Jestem za a nawet przeciw! A tak poważnie to raczej demagogia przed wyborami parlamentarnymi, aczkolwiek koncepcja jak najbardziej słuszna!
 • proszę bez bzdur. Niestety dzięki naszym posłom jest woj War-mazurskie ze stolicą w Olsztynie i tak to bywa że urzędy znajdują się tam.
 • podziękujmy ponu byłemu posłowi Walendziakowi, który parę lat temu przyczynił się/zaniechał działania na rzecz Elbląga; a podpisywali się prawi wszyscy ówcześni mieszkańscy pod sprzeciwem przynależności do warm-maz. - Pamiętacie? Pamiętający
 • Oj panie Marku, to są totalne bzdury. Za rządów PO tych spraw nikt nie zmieni. Po co takie wystąpienia i komu one służą. Niech Pan raczej zajmie się oświatą - ponoć na tym się Pan zna.
 • taaaaa już widzę jak Olsztyn się zgodzi.
 • Teraz zobaczymy po reakcji klubów i prezydenta komu zależy na dobru naszego miasta, a komu tylko na władzy.
 • Brawo! Przeniesienie sejmiku podnosi rangę Elbląga, który stanie się miastem wojewódzkim, a jednocześnie jest proste (chodzi tylko o jeden urząd, cała reszta zostanie w Olsztynie) i nie burzy regionalnej administracji. Dawno temu trzeba było o to walczyć, zamiast gadać o przejściu Elbląga do Pomorza.
 • Nie chodzi przypadkiem o to żeby nowymi gryzipiórkami obsadzić stanowiska i tak biurokracje mamy większą jak była za komuny to jeszcze jakieś tam urzędy nam potrzebne.
 • Akcja wiosna, czy akcja wybory?
Reklama