UWAGA!

Wójt zostaje, referendum nieważne

 
Elbląg, Beata Jarosz nadal jest wójtem
Beata Jarosz nadal jest wójtem (fot. Wojciech Adrearczyk, portalbraniewo.pl)

Beata Jarosz pozostaje na stanowisku wójta Wilcząt. Niedzielne referendum o jej odwołanie jest nieważne. Byłoby inaczej, gdyby do urn... poszła jedna osoba więcej.

 Decyzję o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójt podjęła Rada Gminy. Radni zarzucali Beacie Jarosz niekompetencję w podejmowaniu decyzji, brak inwestycji, lekceważenie głosu radnych i mieszkańców. Wójt odpierała zarzuty, tłumacząc, że są one wyłącznie politycznie. Namawiała do bojkotu referendum i pozostania w domach.
       - Referendum było niepotrzebne, skłóciło tylko mieszkańców. Dziękuję tym osobom, które mi zaufały i zostały w domach - powiedziała nam Beata Jarosz, wójt Wilcząt. - Uważam, że radni powinni teraz zrezygnować z mandatów, bo nie chce im się pracować na rzecz mieszkańców. 
       W niedzielę do urn poszły 793 osoby. Oddano 781 głosów ważnych, w tym 707 osób było za odwołaniem pani wójt. By referendum było ważne, do urn powinny pójść 794 osoby, czyli 3/5 mieszkańców, którzy wzięli udział w głosowaniu na wójta podczas wyborów samorządowych w 2014 roku. Do ważności referendum zabrakło więc... jednej osoby więcej przy urnie.
       Wyniki referendum zostaną opublikowane w dzienniku urzędowym województwa warmińsko-mazurskiego. Od dnia publikacji zainteresowane osoby mają 7 dni na wniesienie do sądu ewentualnych protestów.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie znam tej wiochy ale jeśli wójt pozostanie przy takiej przeciwności głosu ludu to jej wspóczuje. Albo pazerna władzy albo Jedyna która zwyciężyła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Elblążanin63(2016-10-10)
 • Gmina Wilczęta jest rzeczywiście gminą biedną, ale i aktywność mieszkańców to tylko, ,dajcie, ,. .. .. bo nam się należy. Żadnej inicjatywy, chęci i pomysłów. .. .. nikt przecież z pustego nie naleje. Mogę tylko apelować do ludzi-mieszkańców o zmianę podejścia do rzeczywistości i zastanowienie się co możecie dla Gminy zrobić, bo to Wasza przyszłość i Waszych dzieci. Zmiana osoby niczego nie zmieni. .. .może jednak mam racje?
 • Ile oddano głosów nieważnych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  W tym szaleństwie jest metoda (2016-10-10)
 • Proponowałbym nie odpuszczać ! Na dobrą sprawę dobrze by było wszystkich urzędasów odwołać i wybrać zupełnie nową elitę, jeżeli naprawdę chcemy zmian na lepsze.
 • Oto jak ludzie korzystają z przywileju demokracji. No cóż, taka gminna. ..
 • O jeden głos wygrała. Takie rzeczy tylko w POlskich samorządach!!!!
 • Czy to zona pana Jarosza z PSSE ?
 • jeszcze zobaczycie jakie wilki wyrosną z tych wilcząt, albo. .. wilkołaki. .. .
 • Czy może masz na myśli nowych janczarów z upa?
 • Pani WÓJT GRATULUJĘ. teraz zabrać się za resztę hochsztaplerów, złodziei i cwaniaków, którzy się pochowali nawet w Szpitalu Psychiatrycznym we Fromborku.
Reklama