UWAGA!

Wolne elektrony

Dwaj elbląscy radni Samoobrony Władysław Orzechowski i Edward Piasecki nie są już członkami tej partii. Władze ugrupowania na wniosek szefa partii na Warmii i Mazurach Mieczysława Aszkiełowicza, wykluczyły ich z ugrupowania.

Poseł uzasadnił, że obaj usunięci z partii nie potrafili uszanować kolegów i swoich szefów.
     - Orzechowski i Piasecki zostali wykluczeni, bo nie szanowali innych i nie wiedzą, kim są przewodniczący, a ponadto nie mają szacunku wobec swoich wyborców, czyli tych, co ich wybrali - powiedział poseł Mieczysław Aszkiełowicz.
     Tymczasem Władysław Orzechowski stwierdził, że on i jego kolega sami zrezygnowali, ponieważ Samoobrona przestała realizować swoje założenia.
     - Uznaliśmy, że to nie jest już ta sama Samoobrona, która tworzyła listy wyborcze i startowała do wyborów. Nie daje się współpracować z ludźmi, którzy z łamania prawa robią sobie przywilej – stwierdził Orzechowski.
     Orzechowski, przypomnijmy, złożył w prokuraturze doniesienie o przestępstwie, jakiego miał się dopuścić jeden z członków partii, który zbierał pieniądze od osób, które chciały zasiadać w komisjach referendalnych. Miejsce na liście kosztowało 30 zł. W ten sposób zebrano 210 zł. Jak twierdzi Orzechowski, poseł Aszkiełowicz wiedział o tym procederze. Aszkiełowicz stwierdził, że czeka na wynik prokuratorskiego postępowania i wówczas zamierza oskarżyć Orzechowskiego o zniesławienie.
     Samoobrona w Elblągu – jak już informowaliśmy - nie istnieje. Została rozwiązana na początku lipca, również na wniosek posła Aszkiełowicza. Twierdził on, że przyczyną rozwiązania partii są działania destrukcyjne niektórych członków partii. Powołał jednocześnie zarząd komisaryczny. Nowe wybory władz Samoobrony mają odbyć się we wrześniu.
     Byli radni Samoobrony, pozostają w Radzie Miejskiej bez przynależności partyjnej. Orzechowski, pytany o plany na przyszłość, odpowiedział:
     - Na razie pozostaję radnym niezależnym, mam jednak swoje przekonania, które zrealizuję, ale na dłuższą metę nie będę wolnym elektronem.
     
     
     Zobacz także: "Samoobrona rozwiązana"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • masz chopie rację... to grozi reakcją termoJądrową...
 • Panie Piasecki to sie brat zmartwi, zawsze miał plecy, teraz został sam, zainteresowani wiedzą o kogo chodzi...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2003-07-30)
 • Proponuję zmianę nazwy na SAMODESTRUKCJA , kto jest za ?
 • Oh drogi pośle.Szacunek w oczach ludzi straciłeś już dawno,wystarczyło im aby posłuchali twojich bełkotliwych wypocin jakimi ich karmiłeś na spotkaniach.Obietnicami o legitymacjach i znaczkach.Pamiętam jak się chwaliłeś jacy to my jesteśmy silni i przygotowani do przejęcia władzy.Pytam sie gdzie ? Chyba w oborze. Bo do takich szerokich i poważnych zamierzeń trzeba mieć mądrych ,wykształconych iuczciwych ludzi. A jak patrzę na pana to wiem ,że do Bozi w kolejce stał pan za wzrostem , a nie za rozumem. Co się tyczy radnych ,odeszli sami-bo właśnie wiedzą kim jest przewodniczacy partii na warmi i mazurach a szcunek mają wielki do swojich wyborców.Pomagaja im bardzo wiele w prostych przyziemnych sprawach.o których pan już dawno zapomniał pijąc drinki z kolegami w sejmowej kawiarence.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kwiatuszek(2003-07-30)
 • Uważam,że szkoda komentarzy na TAKIE tematy-przecież jest to DNO-nie mylić z DNA
 • a tak ganiliście innych za brak lojalności, a teraz co ? - skoczycie już oficjalnie w ramiona LSD, bo przecież władza posmakowała - prawda ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2003-07-30)
 • Panie Piasecki!! Nareszcie nie udało się popływać na cudzych plecach. Wreszcie się na Panu poznano. Kantował Pan i oszukiwał biednych ludzi za socjalizmu no ale wtedy stała za Panem Polska Zjednoczona Partia Robotnicza. Zmieniło się skórkę jak kameleon i dalej próbować. Nie te czasy Towarzyszu Piasecki!!! Myśle że pański brat Pan Glegoła będzie srodze zawiedziony!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ścibor(2003-07-30)
 • Glegoła już sie trzęsie, ale to stary cwaniak da sobie sam rade dużo trzeba by było tu pisać o jego wyczynach ale władza tego nie widzi albo nie chce......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2003-07-31)
 • Zapraszam wszystkich Radnych pod Elewatory aby zobaczyli jak rolnicy stoją całą noc aby sprzedać rzepak.Chodzę tamtędy z psem na spacer,aq co dopiero bedzie jak przenica ruszy?HORROR-ale p.Rajcy maja wakacje i to wszystko w d...pie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2003-08-05)
Reklama