UWAGA!

Wolność dla prawa

 Elbląg, Wolność dla prawa
fot. Anna Dembińska

- Ustawiliśmy wieżę z kartonów o wysokości 3 metrów, która ma symbolizować 35 tys. aktów prawa, które uchwalone zostały w 2017 r. Czytanie tych aktów zajęłoby 5 godzin dziennie każdego dnia roku. Od 1989 r. wprowadzono 350 tys. aktów prawa i gdyby uzbierać je w takie kartony moglibyśmy ułożyć mur o wysokości 1,5 m i długości 7 m - podawał  statystyki - niczym Stefan Karwowski w filmie "Motylem jestem, czyli romans 40-latka", Wojciech Wojtyna, reprezentujący partię Wolność Janusza Korwin-Mikke. Partię, która domaga się uproszczenia przepisów prawa, których - jej zdaniem - jest za dużo.

Inżynier Stefan Karwowski, występując z pacynką w telewizyjnym show w filmie „Motylem jestem, czyli romans 40-latka”, podawał statystki związane z budową Dworca Centralnego w Warszawie. Jeśli chodzi o wykopy stwierdził, że „w dole zmieściłoby się 7 Hoteli Forum, ale na płasko”. Do podobnych porównań uciekła się partia Wolność podczas dzisiejszego (15 grudnia) happeningu zorganizowanego przed biurem posła Jerzego Wilka z Prawa i Sprawiedliwości. Bo temat dotyczył prawa właśnie i działań ekipy rządzącej.
       - Ustawiliśmy wieżę z kartonów o wysokości 3 metrów, która ma symbolizować 35 tys. aktów prawa, które uchwalone zostały w 2017 r. Czytanie tych aktów zajęłoby 5 godzin dziennie każdego dnia roku. Od 1989 r. wprowadzono 350 tys. aktów prawa i gdyby uzbierać je w takie kartony moglibyśmy ułożyć mur o wysokości 1,5 m i długości 7 m - podawał statystyki Wojciech Wojtyna, reprezentujący partię Wolność. - Nieznajomość prawa szkodzi, a im więcej tego prawa to zwykłemu obywatelowi trudniej pojąć wszystkie jego przepisy. Stąd wielu prawa nie przestrzega prawa, bo go nie zna. Wolność apeluje, by prawo upraszczać, by usuwać niepotrzebne i przytłaczające zwykłych obywateli przepisy - wnosił Wojtyna. Chodzi chociażby o zakaz handlu w niedzielę, który został przegłosowany i wchodzi w życie od 2018 r. Jest on zwykłym bublem prawnym, który będzie męczył zwykłych Polaków.
       Działacze Wolności wyjaśnili, że dzisiejszy happening zorganizowali przed biurem posła PiS, ale do Jerzego Wilka zajrzeć nie zamierzali.
       - Pana posła pewnie i tak nie ma - stwierdził Wojciech Wojtyna.
       Na wieżę z kartonów uwagi nie zwrócili przechodnie, więc po krótkiej manifestacji (a raczej błyskawicznym happeningu) Wolność spakowała się do samochodu i odjechała.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Skromnie bo skromnie, ale przynajmnie obrazowo widać iż picowcy naprodukowali, ,prawa, ,i będą nim traktować szarego człowieka. .. .ponoć nieznajomość prawa szkodzi. .. tym razem to juz parodia z prawa i Obywatela! Kto to przeczyta, zrozumie i zastosuje? Jest taka sznasa iz, ,znawcy, ,wyciagać będą jak z rekawa, ,potrzebne kruczki, ,. .. .. jak nie patrzeć zawsze mamy wiatr w oczy. .. .A mialo być lepiej. .. pewnie jest tylko nie zwyklych ludzi!
 • @ - klmn- 100%,
 • Spałować, osądzić i na koniec rozgonić tą bandę rozwydrzonych kiboli.
 • Walduś pilnuj lepiej swoich! Bo Ci chłopcy to normalni zwykli ludzie, nie kibole! I nie byli rozwydżeni lecz skormnie i nie zostawili po sobie śmietniska. Bo po Marszu Niepodległości w Warszwie był okrutny smietnik!
 • Wszystkich NIE WYCHOWASZ . . . ! ! !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  8
  Szymkowiak 16(2017-12-15)
 • Ja głosuję na Ruch 11 Listopada Mariana Kowalskiego. Dość cacakania się z komuchami. Polacy mają być bogaci i suwerenni!!!!! Mamy tyle złóż naturalnych ze możemy być najbogatsi w Europie!!!!
 • No tak: kolejność taka jak nakzuje pic? Najpierw spałować, potem osądzić i na sam koniec rozgonić. .. .jakieś deżawi czy wspomnienia z czsów zomo?
 • Co ta mutacja picu wypisuje? Kto wyprzedał za symboliczna złotówkę czy jednego dolara Polskę? Czyzby nie piopisowe towarzystwo? Korporacje, banki przemysł, górnictwo, huty, złoża, wodę. .. .tylko bieda polska została polska! To co zwykli ludzie odbudowali po wojnie przez 40 lat roztrwoniono przez 4 lata! Praca i płaca licha, młodzi wyjeżdzją, a, ,kombatanci, ,wskakują na etatowe stołki urzedów, i instytucji. .. .. kudy im do pracy?Tylko do rzadzenia. .. do końca zycia lub Polski?
 • Pozwole sobie na drobyżart: Już Aleksander Macedoński swojego kona Bucefała stosownym aktem prawnym ustanowił świętym i najmądrzejszym. .. .czy aby w tej masie zadrukowanego papieru w Sejmie ktoś nie zrobił kawału i czegoś o świetości kota prezesa nie napisał? Czytam, ,Efekt domina, ,P. Zyzaka - 5 kilogramów paieru w dwu tomach juz 6 miesiąc, nawet okulary zminiłem i ze zdumieniem odkrywam, ,prawdy, ,o obaleniu przez, ,solidarność, ,komunizmu w Polsce. .. .Pare razy przemknęły wątki w podobnym stylu
 • To są chłopcy którzy szukają sposobu na życie ALE bez pracy :) protestować, strajkować, manifestować - potem lista wyborcza i heja :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  30
  9
  dorobotywałkonie(2017-12-15)
 • Jerzy Wcisła, senator Platformy Obywatelskiej, w swoim poście, w którym odniósł się do expose premiera Morawieckiego, w skandaliczny sposób opisał wyborców Prawa i Sprawiedliwości. – Prezes zaciera rączki, pisowski plebs się cieszy, że ich idol się cieszy – napisał polityk opozycji.
 • Niewiarygodne, że na tym portalu pojawiła się chyba pierwszy raz w jego historii informacja o proteście w SŁUSZNEJ sprawie. Oczywiście z przymrużeniem oka, bo sprawa całkowitego zablokowania życia gospodarczego przez hiper-biurokrację państwową to jednak drobiazg w porównaniu ze złym samopoczuciem kobiet, urażonych śmiertelnie jakąś miną prezesa Kaczyńskiego. Dodajmy jeszcze do tych zabawnych statystyk w stylu Karwowskiego, że obecnie w PL jest 5 (pięć) razy więcej urzędników niż w 1989 roku. A więc obecnie jest socjalizm 5 razy większy niż za pierwszej komuny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  6
  AGall(2017-12-15)
Reklama