UWAGA!

WOŚP już zagrała na Modrzewinie

 
Elbląg, Pamiątkowe zdjęcie uczestników tuż przed startem
Pamiątkowe zdjęcie uczestników tuż przed startem (fot. EL Aktywni)

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Elblągu już się rozpoczął. Na Modrzewinie dzisiaj rywalizowali m.in. biegacze, startujący w imprezie pod hasłem "Policz się z cukrzycą". Na dystansie 4,5 kilometra rywalizowało kilkadziesiąt osób. Zobacz zdjęcia.

- Co roku biorę udział w tym zimowym biegu, bo warto pomagać, przy okazji się trochę poruszać - mówi pani Iwona, jedna z uczestniczek zawodów. Na Modrzewinie stawiło się dzisiaj około 50 osób, które w biegu głównym miały do pokonania trzy pętle po 1,5 kilometra każda, a trasa prowadziła po chodnikach wokół terenów produkcyjnych. Wpisowym w zawodach był datek na WOŚP.
       - Każdy czas biegu mierzy sam, może go też podać do klasyfikacji, którą sporządzimy po zawodach. Nie czas jest jednak tutaj najważniejszy, ale udział i pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - mówi Bogusław Tołwiński ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni, które zorganizowało bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą" we współpracy z elbląskim sztabem WOŚP, SP nr 11 i SP 16, Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Elbląskim Parkiem Technologicznym, gdzie po zawodach każdy uczestnik mógł rozgrzać się ciepłą herbatą i wziąć udział w WOŚP-owych licytacjach. Pod młotek poszły m.in. koszulki, kalendarze, gadżety dla biegaczy, a nawet wykonany z papieru minionek....
       Bieg główny wśród mężczyzn wygrał Paweł Czapiewski przed Michałem Trębaczem i Andrzejem Stefańskim. Wśród kobiet triumfowała Anetta Klimowska przed Karoliną Pawłowską i Katarzyną Mudryk. Piątka najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymała pamiątkowe statuetki WOŚP. 
       W niedzielę odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Wszystkich chętnych organizatorzy zapraszają do Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Początek o godz. 11, rejestracja w biurze zawodów od godz. 10.
      
       Główne wydarzenia 27. Finału WOŚP odbędą się na starówce. Oto program: 
      

       14:00 - 20:00 Licytacje
       14:00 - 20:00 przez cały dzień w przerwach między występami
       14:20 – 15:00 Konrad Pałasz
       15:00 – 16:00 Blind Box
       16:00 – 17:00 Młodzieżowy Dom Kultury
       17:00 – 18:00 Paweł Marchel
       18:00 – 19:00 Tomasz Steńczyk z zespołem
       19:00 – 19:45 Baranovski / The Voice of Poland
       19:45 – 20:00 Wystąpienia
       20:00 – 20:10 ŚWIATEŁKO DO NIEBA
      
      
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama