UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

WOŚP pobiła rekord! (aktualizacja)

 
Elbląg, WOŚP pobiła rekord!  (aktualizacja)
(fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

28. Finał WOŚP za nami, ale nadal trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas kwesty. W Elblągu policzono już ponad 560 tysięcy złotych, ubiegłoroczny rekord został więc pobity. Na starówce elblążanie uczcili minutą ciszy pamięć zamordowanego podczas ubiegłorocznego finału WOŚP prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i obejrzeli Światełko do Nieba, po raz pierwszy w formie pokazu laserowego. Zobacz wieczorne zdjęcia z WOŚP.

- 28. Finał WOŚP jeszcze trwa, ale nie możemy się cieszyć, zapominając o tym, co się stało w ubiegłym roku. Uczcijmy minutą ciszy pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – zaapelował do licznie zgromadzonych na starówce mieszkańców Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu WOŚP. Kilkanaście minut przed godziną 20 na scenie zabłysły zimne ognie, a wielu mieszkańców włączyło latarki w swoich komórkach.

Tuż przed Światełkiem do Nieba odbyły się ostatnie licytacje na staromiejskiej scenie. Za 400 zł jeden z mieszkańców wylicytował kuchenny fartuch i torbę WOŚP, a za 150 zł poszła koszulka 28. Finału. Elblążanie okazali się hojniejsi niż przed rokiem Na godz. 21 stan konta elbląskiego sztabu WOŚP pokazywał 400 tysięcy złotych. - Powinniśmy przekroczyć pół miliona – szacowali pracownicy sztabu.

Światełko do Nieba w tym roku miało formę pokazu laserowego. Za nim jednak rozbłysło, ze sceny podziękowania wszystkim wolontariuszom, organizatorom i mieszkańcom złożyli prezydent Elbląga Witold Wróblewski i Iwona Ropelewska, wicedyrektor ds. pielęgniarstwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, który jak co roku częstował zgromadzonych na Starym Rynku tortem.

  Elbląg, WOŚP pobiła rekord!  (aktualizacja)
(fot. Michał Skroboszewski)

- Chcę wam bardzo podziękować za waszą szczodrość, wasze dobre serca dla osób, które potrzebują pomocy. W Elblągu funkcjonowały 62 sztabiki, ponad 450 wolontariuszy uczestniczyło w tym przedsięwzięciu. To coś wspaniałego. Elbląg jest miastem wielkich serc i hojności – mówił Witold Wróblewski.

- W ubiegłym roku z WOŚP otrzymaliśmy karetkę neonatologiczną, która pozwala transportować te nasze maluchy, które czasem ważą 500 gramów, mają wiele dysfunkcji wielu narządów. Ten sprzęt naprawdę jest, jest użytkowany, jest zabezpieczony przez pielęgniarki i lekarzy, służy tylko i wyłącznie małym dzieciom. Bardzo Wam wszystkim dziękuję – mówiła Iwona Ropelewska.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama