UWAGA!

Wpadł kurier i magazynier

Elbląg, W ręce policjantów wpadło m.in. ok. 200 tabletek ekstazy
W ręce policjantów wpadło m.in. ok. 200 tabletek ekstazy (fot. KWP Olsztyn)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Tym samym udaremnili przedostanie się na krajowy rynek 15 kg marihuany, 1 kg amfetaminy oraz około 200 tabletek ekstazy o wartości ponad pół miliona złotych. Funkcjonariusze zlikwidowali także magazyn, w którym były przechowywane narkotyki.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego od pewnego czasu posiadali informacje o przemycie do Polski wielokilogramowych partii narkotyków. Marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy miały być magazynowane w małej miejscowości położonej na terenie województwa pomorskiego. W środki odurzające mieli się systematycznie zaopatrywać odbiorcy z całego kraju.
     Policjanci pracując nad tą sprawą, ustalili osoby związane z przestępczym procederem. W piątek (4 kwietnia) na krajowej „siódemce” warmińsko-mazurscy i pomorscy funkcjonariusze zatrzymali osobowe BMW. Za kierownicą auta siedział 32-letni mieszkaniec Elbląga, który, jak się okazało, był kurierem przewożącym pakunki z marihuaną. Jeszcze tego samego dnia policjanci zlikwidowali magazyn, w którym były przechowywane środki odurzające. W ręce funkcjonariuszy trafił kolejny członek zorganizowanej grupy przestępczej, tym razem 27-letni „magazynier”.
     Policjanci łącznie zabezpieczyli 15 kg marihuany, 1 kg amfetaminy oraz około 200 tabletek ekstazy. Tym samym udaremnili przedostanie się na krajowy rynek narkotyków o wartości 680.000 złotych.
     32-latek i o 5 lat młodszy wspólnik byli kompletnie zaskoczeni, gdyż się nie spodziewali, że w ogóle zostaną zatrzymani. Mężczyznom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.
     Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratury Sąd Rejonowy w Nidzicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec obu podejrzanych. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama