UWAGA!

Wróblewski nie chce być radnym

 
Elbląg, Witold Wróblewski nadal pozostanie członkiem zarządu województwa warmińsko-mazurskiego
Witold Wróblewski nadal pozostanie członkiem zarządu województwa warmińsko-mazurskiego (fot. AD)

W nowej Radzie Miejskiej będziemy mieć trzech reprezentantów i będziemy chcieli programowo realizować zadania dla dobra miasta – mówi Witold Wróblewski, który w przedterminowych wyborach kandydował na urząd prezydenta Elbląga. Prezydentem nie został, ale trafił na listę radnych. – Mandat złożę – zapowiada.

Witold Wróblewski, który, choć jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, do wyborów samorządowych stanął z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego zapewnia, że jest usatysfakcjonowany wynikiem głosowania.
       - Otrzymałem 17-procentowe poparcie w rywalizacji o fotel prezydenta, a do nowej Rady Miejskiej trafi trzech naszych reprezentantów – mówił podczas dzisiejszej (27 czerwca) konferencji prasowej. – Nasze podejście jest programowe, będziemy realizować zadania dla dobra miasta. Swój mandat złożę – zapowiedział Wróblewski. – Nadal będę pełnił funkcję członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Taki układ siły będzie korzystny dla Elbląga. Moje miejsce w Radzie zajmie kandydat następny z listy KWW Witolda Wróblewskiego.
       Witold Wróblewski w grze o prezydencki fotel udziału już nie bierze, ale o jego głos zabiegają kandydaci PO i PiS. Komu go przekaże?
       - Dziś zostałem poproszony o spotkanie przez jeden i drugi komitet. Rozmowy zapewne będą dotyczyły tego, komu udzielimy poparcia i z kim ewentualnie stworzymy koalicję w Radzie. Zobaczymy – twierdził dziś przed południem Wróblewski.
       W Radzie Miejskiej – z ramienia KWW Witolda Wróblewskiego – zasiądzie Sławomir Malinowski. Nie jest on debiutantem, mandat radnego już pełnił, w latach 1994-98 był przewodniczącym Rady. Jak teraz postrzega polityczną rzeczywistość samorządową?
       - Polska już przed laty przestała być krajem obywatelskim, a stała się krajem politycznym – przyznał Sławomir Malinowski. – I to też potwierdziły przedterminowe wybory w Elblągu. W rankingach ogólnopolskich nie istnieliśmy [KWW Witolda Wróblewskiego – red.]. Marzę o tym, że ludzie w końcu zrozumieją, że nie ważne są interesy polityczne, a Komitet Wyborczy Wyborców. Bo to jego członkowie wiedzą, co ludzi tu boli. A problemów, które stoją przed tą Radą jest mnóstwo – zauważył. – Będę głosował za tym, co dla Elbląga najważniejsze. Do szewskiej pasji wszystkich doprowadzają ciągnące się od ponad roku remonty, dziura budżetowa. A my chcemy po prostu żyć w spokojnym mieście. Nie czekamy na żadne stanowiska- dodał Malinowski. – Mamy już kilka projektów uchwał, które będziemy chcieli zrealizować.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zwykłe k. .. stwo. Od początku wiedział, że nie będzie radnym. Nie ta kasa. Na swoje nazwisko załatwił kolesiowi fuche.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  9
  lekkostarszypan(2013-06-27)
 • To (wg mnie) już jest posunięcie nie fair wobec wyborców, którzy na niego oddali swój głos. Skoro od początku chciał jedynie objąć stanowisko prezydenta miasta to ewidentnym jest, że startując do RM chciał jedynie swoim nazwiskiem wyciągnąć innych ze swojej listy. Takim posunięciem ten człowiek dużo stracił w moich oczach. I on mówi o odpartyjnianiu władz miasta kiedy sam stosuje podobne zagrywki???
 • Fajny podpis pod zdjęciem : ". .. złoży mandat miejskiego radnego"; )
 • do: lekkostarszypan, a Pan to z branży k. .. .stwo? Może czytałby lekkostarszypan ze zrozumieniem co powiedział Pan Wróblewski. A cóż to za fucha???? To własnie ze względu na wielki szacunek do wyborców składa mandat (. .. ) Po analizie stwierdziliśmy, że lepiej będzie, jeśli cztery osoby będą pracowały dla miasta, a nie trzy – mówi radny rezygnując ze swojego mandatu, na rzecz innego członka Komitetu. – Z punktu widzenia Zarządu Województwa, będę tą czwartą osobą, która będzie wspierała działania miasta i mieszkańców, które stoją przed nami – dodaje".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  qwertyyy(2013-06-27)
 • Ludzie, którzy idiotyzmem Modrzewinowyn(200mln) władowali Elbląg w próg zadłużeniowy, wymądrzaja sie teraz. W polityce nie ma przyzwoitości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  5
  DziuraTechnologiczna(2013-06-27)
 • Bardzo niefajny tytuł, to nie chodzi, że on nie chce, przede wszystkim on to jasno wytłumaczył. Jako wice marszałek będzie nadal wspierał miasto i to robił !!!!! przez ostanie dwa lata, wiele projektów naszych wspierał i lobbował i to sa fakty!
 • A jak można nazwać ponowny start odwołanych radnych koalicji rządzącej PO, SLD. .. .. pełna kultura. Panie Witku niech Pan wspiera Elbląg kierując do nas środki unijne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  100%Elblążan(2013-06-27)
 • Już mi szkoda przyszłego prezydenta. .. .. wchodzi ustawa śmieciowa, od 1.07 podwyżka komunikacji miejskiej, akcja protestacyjna w szpitalu miejskim, nie rentowna oświata elbląska. .. .. i brak fachowców w szeregach zwycięzców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  100%Elblążan(2013-06-27)
 • Czuje się OSZUKANA!!!!! Dlaczego pan Wróblewski nie został wybrany prezydentem miasta! Wyborcy oszukaliście mnie, to nie "fair", "zwykle k. .. stwo" - cytując elbląskiego wieszcza lekkostarszegopana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  alaias(2013-06-27)
 • cwaniaczek od początku nie miał w planie być radnym, a startował dla kolesi, istne po
 • Co tu narzekać i płakać, że ktoś kogoś oszukuje, jak dla mnie to super decyzja. KW Wróblewskiego ma 3 osoby dobrze przygotowane do pracy w radzie miasta - Sławomir Malinowski - już doświadczony jako przewodniczący Rady Miasta w okresie prezydentury Dziewiałtowskiego, Adam Basiukiewicz - prezes jednej z lepszych spółdzielni mieszkaniowych Zrzeszeni Za Politechniką - dobry kandydat Komisji Gospodarczej, Marek Burkhardt - dyrektor klubu sportowego Concordia - dobry kandydat do Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Pan Wróblewski niech tylko pilnuje aby Olsztyn dawał pieniądze z funduszy Elblągowi to najlepsze co w trudnej sytuacji finansowej może zrobić dla mieszkańców Elbląga. Jak dla mnie nie ma powodu do narzekania tylko warto abyście się zapoznali z osiągnięciami tych osób bo faktycznie są to wartościowi ludzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  mądradecyzja(2013-06-27)
 • do 100%elblążanin - Chyba nie na temat piszesz bo kto z KW Wróblewskiego był w odwołanej radzie? a co do Ustawy śmieciowej to 11 "Nowo powołanych" radnych(a wcześniej odwołanych w referendum) sami sobie przygotowali uchwałę miasta w tej sprawie i na 2 lata zablokowali możliwość jej zmiany więc mi nikogo z tej 11 nie jest szkoda, szkoda mi tylko mieszkańców bo będą płacić co najmniej 100% więcej niestety a działkowcy nawet 300% więcej jak do tej pory.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  POgadaj(2013-06-27)
Reklama