UWAGA!

Wrócili z Iraku

Elbląg, Wrócili z Iraku
(fot. mjr Tomasz Hojarski)

W sobotę (11 lipca) żołnierze z jednostek wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy brali udział w Misji Szkoleniowej NATO w Iraku, szczęśliwie powrócili do kraju.

Działanie Misji obejmuje m.in. dowodzenie siłami zbrojnymi, utrzymywanie bezpieczeństwa na granicach, reformę systemu obrony a także wzmacnianie funkcjonowania instytucji obronnych Iraku. Żołnierze 16 dywizji, którzy od września 2008 roku uczestniczyli w misji szkoleniowej NATO w ramach kolejnych kontyngentów wojskowych, wnieśli znaczący wkład w rozwój armii irackiej.
       - Do głównych zadań żołnierzy 16 dywizji, którzy współpracowali z żołnierzami irackimi, należało kontrolowanie systemu bezpieczeństwa bazy irackiej i nadzór nad szkoleniem - informuje por. Anna Pęzioł. - Nasi żołnierze udzielali cennych wskazówek podczas szkolenia irackiego batalionu w zakresie prawidłowego działania w różnych warunkach. Dotyczyły one m.in. udzielania pierwszej pomocy, działania na wypadek zagrożenia, a także organizacji i prowadzenia zajęć w terenie.
      

 


       W ramach Misji Szkoleniowej NATO w Iraku służą żołnierze 13 państw, m.in. Polski, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Włoch i Litwy.
      
      
      

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • najemnicy
 • okupanci
 • A ja kupie jakiś sprzęt jak ktoś posiada, proszę pisać w postach :)
 • Ilu tubylców wybili ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drozdzik(2009-07-13)
 • drozdzik ty sam jestes tubylcem baranie jeden
 • ci dwaj pierwsi którzy sie wypowiedzieli też nie błyszcza rozumem.
 • Przedmówco błyskotliwy! Żołnierz polski przysięga, że będzie bronił ojczyzny a nie okupował kraj kilka tysięcy km od swojego kraju. Zginąć w obronie ojczyzny, w obronie swojego domu, swojej rodziny to jest honor. Irak został kompletnie zrujnowany, masy niewinnych ludzi poginęłY. Przypomnijcie sobie argumenty wojny. Terroryści, bomba atomowa, dyktator. .. Bush zadziałał bo potrzebował dojścia do ropy. Czy wokół nas są sami ignoranci? To są prawdziwe przyczyny wojny-innych nigdy nie było! Mało, już amerykańce ostrzą sobie pazury na Iran. To tylko kwestia czasu. Może znowu jakiś diabelski plan "uprawowocni" atak na Kraj"oszołomów" jak ich nazywają. A my jak zwykle pójdziemy jak owce za baranem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chello(2009-07-14)
 • Wojsko Polskie jest w NATO i mamy pewne zobowiązania wobec naszych sojuszników. Przedmówco czy wiesz co nasi robią w Iraku lub Afganistanie?Pomagaja tym którzy tam żyja, daja odzież, jedzenie, rozminowuja drogi, mosty itd, po to żeby człowiek który idzie droga nie poleciał do allaha, ale pewnie nie masz o tym pojecia a wojsko widziałes na obrazku. Życze Ci żebys chociaż na jeden dzień znalazl się w Afganistanie, a jak już wrócisz to się wypowiedz, na tą chwilę nie masz prawa oceniać i krytykować naszych żołnierzy, z twojej wypowiedzi wynika że jeszcze niczego w życiu nie przeżyłeś, proch powąchaj i dopiero wtedy się wypowiadaj.
Reklama