UWAGA!

Wspaniałe głosy dla hospicjum

 
Elbląg, Na uroczystej gali wystąpiła Elbląska Orkiestra Kameralna i zespół "Szalone"
Na uroczystej gali wystąpiła Elbląska Orkiestra Kameralna i zespół "Szalone" (fot. Michał Skroboszewski)

Od 30 lat w Elblągu dział opieka hospicyjna, od 25 lat istnieje stacjonarne hospicjum, które co roku pomaga ponad 600 osobom, zmagającym się z ciężkimi chorobami i ich rodzinom. Dzisiaj w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych z okazji jubileuszu odbył się galowy koncert „Głosy dla hospicjum”. To międzynarodowa akcja solidarności z pacjentami hospicjów i ich rodzinami. Zobacz zdjęcia.

- Zwykle, gdy obchodzony jest jubileusz chwali się jubilatów i dziękuje im za lata pracy. Dzisiaj chciałabym zmienić tę formułę. To my Hospicjum Elbląskie - jako jubilat - chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Te ponad 30 lat naszej obecności i funkcjonowanie w mieście oraz regionie utrwaliło nasz wizerunek – mówiła podczas uroczystej gali Wiesława Pokropska, dyrektor Hospicjum Elbląskiego od 25 lat, czyli od początku istnienia stacjonarnej placówki. - Jednak gdybyśmy nie mieli tylu wspierających nas ludzi, nie byłoby tego jubileuszu. Pamiętamy o tym, doceniamy to i przekazujemy naszą wdzięczność i szacunek i tym obecnym na tej sali i tym nieobecnym. Dziękujemy władzom miasta i regionu i województwa, władzom lokalnym, duchowieństwu. Dziękujemy wspaniałym wolontariuszom, którzy w różny sposób wspomagali i wspomagają naszą działalność podczas codziennej pracy w hospicjum, czy poprzez uczestnictwo w kampaniach społecznych. Wszystkim którzy wspierali  nas finansowo, darowiznami czy odpisem 1 procent podatku, dzięki czemu sukcesywnie możemy poprawiać jakość naszej opieki. Dla nas najważniejszy jest pacjent, i myślę, że dla wszystkich którzy nas wspierali też człowiek był i jest najważniejszy. Zostańcie ze słowami św. Jana Pawła II:
       „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
       Galę uświetnił koncert kwintetu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i zespołu „Szalone”, które razem z widownią zaśpiewały najbardziej znane kolędy.
      
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Moje wielkie gratulacje dla jubilatow i dziekujemy za przepiekny koncert.
 • Piękny koncert. Elbląska Orkiestra Kameralna jak zawsze dała piękny występ.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Meloman(2018-12-16)
 • Pierwszy utwór przepięknie zagrany - Zima Antonio Vivaldiego. Orkiestro graj nam tak dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  SłuchaczOrkiestry(2018-12-16)
 • Przepiękna inicjatywa, koncert wspaniały a "SZALONE" z Mdk Elbląg uświetniły ten koncert. Gratuluję!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  Widz (2018-12-16)
 • ,, Szlachetne zdrowie. .. .. , ,No i Jan Kochanowski już przypominał jaka to cenna sprawa. .. .. Ukłony dla Pani Doktor Wiesławy Pokropskiej oraz wszystkich współpracowników. Zawsze finał jest najtrudniejszy. .. ..
 • Wszystkim pracownikom elbląskiego hospicjum słowa uznania i podziękowania. Dziękujemy.
 • Pani Dokror jest niezwykla kobieta, lekarzem. Koncert znakomity, Orkiestra w tak malym skladzie a wrazenie jakby byli wszyscy.
 • Juz od kilku lat oodaje 1% dla hospicjum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  bystrzak(2018-12-16)
 • A przed Katedrą popis bezmyślności osoby od nagłośnienia. Głośniki ryczące całą mocą, jak na występie hard rockowym. A przecież to kolędy, na przykład Cicha Noc. Po południu, ciemno, ludzie z małymi dziećmi, brak ruchu samochodowego, pijaczków wymiotło, spokój. Tylko konferansjer, jakby na prochach: krzyczy, podnieca się tym co mówi, dzieciaki rapują kolędy, a ludzie ogłuszeni i otumanieni rykiem ze sceny. A tak niedaleko Elbląska Orkiestra Kameralna, jak zawsze, dawała piękny koncert.
 • Też przekazujemy na Hospicjum. dlaczego info po fakcie i pewnie dlatego sala niepelna. czy to tak trudno informować z odpowiednim wyprzedzeniem. W sumie w naszym prowincjonalnym mieście bez Centrum, w dziedzinie szeroko rozumianej Kultury dziele się tyle ciekawego, jak w wojewodzkim, że warto wrocić do czasów gdy funkconowaly dwa Wydzialy Kultury :, Miejski i Wojewó dzki i wydawany był co tydzień Elblaski Informator Kulturalny.
 • A dlaczego nie było na tym Jubileuszu przewodniczącego Rady Miejskiej?
 • Gratuluję rocznicy. Zauważa się, że coraz więcej osób angażuje się w wspieranie hospicjum. I oby TAK. .dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  pampi-Zawada.(2018-12-16)
Reklama