UWAGA!

Współpracują z Trowbridge

Do Elbląga wrócili studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którzy brali udział w trzytygodniowych praktykach w brytyjskim mieście Trowbridge.

Studenci pracowali w firmach związanych z ich kierunkiem studiów: w lokalnej gazecie, firmie handlowej, przedsiębiorstwie zajmującym się ochroną środowiska oraz firmie komputerowej.
     Oprócz elblążan w programie uczestniczyli również studenci z innych krajów europejskich. Program praktyk opracowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz izba gospodarcza z Trowbridge. Środki na realizację programu pochodziły z Unii Europejskiej.
     Wyniki praktyk zostały podsumowane na konferencji, która odbyła się w Trowbridge. Ze strony polskiej, oprócz studentów, wzięły w niej udział władze elbląskiej uczelni.
     - Brytyjczycy byli chyba zaskoczeni poziomem naszych studentów - mówi Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ. - Jeden ze studentów Instytutu Politechnicznego otrzymał propozycję kontynuowania praktyki latem.
     Elbląska uczelnia chce nawiązać z Anglikami stałą współpracę. Rozmowy na ten temat rozpoczęły się ponad rok temu. Wkrótce z Elbląga do Trowbridge zostanie wysłany list intencyjny. W maju nasze miasto odwiedzi przedstawiciel angielskiego miasta oraz dwóch tamtejszych studentów. Będzie to swoisty rekonesans przed podpisaniem stałej umowy o współpracy. Będzie się ona rozwijać w kilku dziedzinach.
     - Przede wszystkim stawiamy na wymianę grup studenckich - tłumaczy Zbigniew Walczyk. - Będziemy także współpracować na szczeblu wykładowców oraz wspólnie występować do Unii o fundusze na dalsze podobne działania.
     
     
     Zobacza także: „Brytyjskie praktyki”
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawi mnie jakie bylo kryteruim wyboru studentow na praktyke... O calym wydarzeniu dowiedzialem sie z poprzedniego artykulu na portelu...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student_pwsz(2002-04-02)
 • Bo to Cala PWSZ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Malysz(2002-04-02)
 • Teraz wiem na co ida podatki placone na Zachodzie z moich zarobkow..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  UE, Zachod(2002-04-02)
 • Rozumiem, ze jesteś UE z tego dumny, że tym razem nie na bombardowanie Yugoli, a na studenckie praktyki?
 • Dyzio, nie jestem dumny lecz w..wia mnie jak slysze jak szasta sie w UE pieniedzmi. Slyszales o aferze IACS (czyt. Ajax). Te prawie 500 mln Euro co czerpano szczodra reka w Warszawie? Przeciez taki sam system lecz uzywany otrzymali Czesi od Niemiec za darmo. I sa zadowoleni i daleko zaawansowany system we wdrozeniu. Jak ciebie razi podpis UE to zmienie go na Elblazanina. A`propos Yugo, tam tez jest polski kondyngent!
 • W siedzibie Euroregionu Bałtyk, w dniach 11 - 13 lutego 2002r. pracowała Pharoska Komisja Oceniająca 'elbląskie' wnioski o dofinansowanie. Na konkurs wpłynęło 60 wniosków. Był to pierwszy konkurs wg nowych zasad (granty). Wszystkie wnioski wpłynęły w terminie, posiedzenie Komisji Oceniającej rozpoczęto sesją otwarcia kopert, następnie dokonano oceny formalnej poszczególnych wniosków. Wymogi dotyczące wniosków - projektów - zostały znacznie zaostrzone i w wyniku oceny formalnej odpadły 44 projekty. Główne błędy to: brak deklaracji partnerstwa podpisanej przez Wnioskodawcę, błędy budżetowe, brak streszczenia w języku angielskim na obowiązującym formularzu, wnioskowanie kwoty powyżej dopuszczalnego maksimum. Do oceny technicznej dopuszczono 16 wniosków, powyżej 65 punktów oceniono 7 wniosków. Raporty z posiedzenia Komisji zostały przekazane do Władzy Wdrażającej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej 8 marca 2002r. przekazało Władzy Wdrażającej pierwsze uwagi na temat wniosków, które wpłynęły w ramach Funduszu Wschodniego (3 euroregiony). W większości uwagi dotyczą spraw budżetowych. PKE zatwierdziło bez uwag projekt własny Stowarzyszenia - Raport końcowy z programu Wschodniego. Natychmiast po otrzymaniu akceptacji PKE zostanie ogłoszony konkurs projektów na pozostałą kwotę 113 tys. EUR, wszyscy wnioskodawcy zostaną szczegółowo poinformowani o ocenie ich wniosków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Beneficjant(2002-04-03)
 • Żelazko przewidziane jest do wody z kranu. Należy jednak regularnie wykonywać program samooczyszczenia komory parowej w celu usunięcia osadu kamiennego w stanie wolnym. Jeśli używana woda posiada wysoką zawartość wapnia (informacji na ten temat może udzielić zarząd gminy lub miejscowa dyspozytornia wodociągowa), wówczas do wody z kranu można dodać dostępnej na rynku wody odmineralizowanej w następnych proporcjach: -50% wody z kranu, -50% wody odmineralizowanej. Ciepło koncentruje cząstki zawarte w wodzie na skutek parowania. Niżej wymienione wody zawierają odpadki organiczne lub cząstki mineralne, które mogą spowodować wytryski, brunatne wycieki lub przyśpieszyć proces starzenia aparatu: czysta woda odmineralizowana dostępna na rynku, woda z suszarek do bielizny, woda zapachowa, woda od baterii, woda od klimatyzatorów, woda z lodówek, woda destylowana, woda deszczowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Panificjent(2002-04-03)
Reklama