UWAGA!

Wybory prezydenckie 2020. Rekordowa frekwencja (aktualizacja na godz. 17)

 Elbląg, Wybory prezydenckie 2020. Rekordowa frekwencja (aktualizacja na godz. 17)
fot. Michał Skroboszewski

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego podała frekwencję w Elblągu oraz powiecie elbląskim na godzinę 17. Lokale wyborcze będą czynne do godz. 21.

W Elblągu frekwencja na godzinę 12 wyniosła 25,29 procent, w powiecie elbląskim 19,55 procent. W naszym mieście uprawionych do głosowania jest 88 674 osób, w powiecie elbląskim 44 451. W województwie warmińsko-mazurskim frekwencja do godz.12 wyniosła 22,92 procent.

W wyborach prezydenckich w skali całego kraju do godziny 12 głos oddało 24,08 procent osób uprawnionych do głosowania - poinformowała na konferencji prasowej Państwowa Komisja Wyborcza. Karty wydano więc 7 109 803 osobom uprawnionym do głosowania. Najwyższa frekwencja była w województwie mazowieckim i wynosiła 26,36 procent. Procentowo najmniej kart wydano w województwie opolskim - 20,6 procent.

W dużych miastach najwyższą frekwencję zanotowano w Warszawie (29,59), Zielonej Górze (28,58) i Toruniu (28,42). Najniższą w Gdańsku (22,11), Katowicach (25,92) i Lublinie (26,05).

Szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak przypomniał podczas konferencji prasowej wyniki frekwencji z poprzednich wyborów prezydenckich. - Można uznać, że jest to rekordowa frekwencja w historii wyborów w ostatnich latach. Nawet porównując lata 90, jeżeli będzie się tak rozwijała w kolejnych godzinach to będzie najwyższa - mówił Marciniak. W pierwszej turze w wyborach prezydenckich w 2015 roku frekwencja do godziny 12 wynosiła w Polsce 14,61 procent.

 

Aktualizacja: Frekwencja w Elblągu na godzinę 17 wyniosła 45,32 procent. Gmina Elbląg - 39,38 procent, gmina Godkowo - 37,86 procent, gmina Gronowo Elbląskie - 37,93 procent, gmina Markusy - 35,82 procent, gmina Milejewo - 43,25 procent, gmina Młynary - 46,11 procent, gmina Pasłęk - 41,40 procent, gmina Rychliki - 35,77 procent, gmina Tolkmicko - 38,50 procent. Frekwencja na godzinę 17 w skali kraju wyniosła 47,89 procent - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Pięć lat temu było to 43,41 proc. Najwyższą frekwencję  do godz. 17 odnotowano w woj. mazowieckim - 51,17 proc. Najmniej kart wydano w województwie opolskim - 42,32 procent.

Rekordową wśród wszystkich miast frekwencję - 73,54 proc. odnotowano w Krynicy Morskiej.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Świadomi turyści w krynicy głosowali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  Woźny(2020-06-28)
 • Tym z lewej strony to 500+, 13 emerytura i dobry stara pasuję ale mordą trzeba kłapać. .Nie mówiąc już o tej bananowej młodzieży pokolenia internetu fajnie nie płacić podatku. .. Sami nie wiecie czego chcecie czy dziewczyny czy chłopaka. .chlać i ćpać i narzekać a nawet nie wiecie o czym mówicie. .. .Kto nas będzie bronił jak będzie kur*a wojna. .Nikt nie boi się tęczy. .. .. Hashtagi: #Konst
 • @Konst - Jak pisiory władzę utrzymają to na pewno bedzie wojna
 • PiS rozwali ten kraj do reszty ale wali mnie to jak i wiekszosc polakow. ..
 • Ty lewacko Popaprańcu - marzy ci się kraj, który można okradać i upadlać naród. Zmanipulowani Elblążanie i postkomuniści głosują na opozycję totalną (tracąc punkty ), zamiast na Polaka, Patriotę i uczciwego obywatela Polski - Pana Andrzeja Dudę. Wstyd dla mieszkańców - Pan Prezydent Wróblewski winien wam kupić bilet w jedną stronę (bez powrotu), na Kamczatkę lub na Syberię. Za tyle dobra co wasze rodziny otrzymały jak nigdy dotąd - to jakiś matrix.
 • @Valdi don - Poeta tylko glowa nie ta. Korea + sie marzy. .. Jeszcze będzie przepieknie jeszcze bedzie normalnie.
 • @Valdi don - Mam do sprzedania lekko używane maseczki za 7 milionów i prawie dobre respiratory za dostawą kiedyś tam. Czekam na 120 mln zaliczki od Szumowskiego.
 • rekordowa frekwencja, jakim cudem po pandemi smiertelnego wirusa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  outstanding(2020-06-29)
 • @patriot - Gdzie jest 280 mld VAT oraz 500 mld Z OFE możesz wskazać oszusta naszych rodzin i oszczędności. Komuch i postkomuch Elbląskie to najgorsi napływowi mieszkańcy, którzy zniszczyli nasze miasto zamieniając je w sypialnię Trójmiasta.
 • frekwencja gusła i zabobony co pleban kazał to wykonać
 • Oglądałem wczoraj, zaraz po ogłoszeniu prognoz wystąpienia Prezydenta Polski Andrzeja Dudy i Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. To jest różnica klasy pomiędzy nimi jeżeli chodzi o klasę. Panu Trzaskowskiemu wiele brakuje i ze względu na charakter raczej nie jest w stanie ją zniwelować.
 • Czyżby znowu następne 5 lat mamy oglądać tego w Belwederze? Wstyd.
Reklama