UWAGA!

Wybuchowe urodziny młodych-abstrakcyjnych

 
Elbląg, Młodzi, twórczy z zapałem
Młodzi, twórczy z zapałem (fot. arch. EOA)

Młodzi, twórczy, oryginalni. Zachęcali do bitwy na poduszki, a nawet publicznego przytulania się. Swoje akcje przeprowadzają w hipermarketach, na pasażach, skwerach, w przestrzeni starówki. Zaskakują, zaciekawiają, budzą pozytywne emocje. Elbląski Oddział Abstrakcyjny świętuje swoje pierwsze urodziny. Zaprasza do wspólnej, wybuchowej zabawy.

„Do przodu Elbląg! Niech się dzieje!” - te słowa najlepiej określają zapał i cele Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego. EOA to grupa młodych, twórczych, szalonych ludzi, którzy w szarej elbląskiej codzienności wyszukują przestrzeni do niestereotypowych działań, biorą udział w zadaniach organizacyjno-technicznych wspierających ważne imprezy artystyczne, organizowane przez lokalne instytucje kultury i organizacje pozarządowe.
       - 19 sierpnia 2011 roku zorganizowaliśmy naszą pierwszą akcję, czyli „Bitwę na Poduszki” pod Bramą Targową. Nasze kolejne przedsięwzięcia cieszyły się coraz większą popularnością, zarówno wśród młodzieży, jak i nieco starszych elblążan. Dzięki organizowaniu i przyłączaniu się do różnych inicjatyw, chcemy promować nasze miasto jako ciekawe i inspirujące, niekiedy wbrew elbląskim malkontentom – mówią członkowie Oddziału.
       Słów uznania nie szczędzą młodym, aktywnym przedstawiciele elbląskich instytucji kultury.
       - Kamil Zimnicki, jako koordynator grupy, angażuje Elbląski Oddział Abstrakcyjny w realizację programu CS Galerii EL, m.in. w przygotowanie i przeprowadzenie interdyscyplinarnych pokazów podczas wernisaży (np. w kwietniu br. – wernisaż malarstwa Karoliny Zdunek, w maju br. – wernisaż malarstwa Beaty Białeckiej i Magdaleny Moskwy); w realizację akcji kulturalno-społecznej pt. „Jestem kulturalny”, sygnalizującej wrześniowy Kongres Kultury w Elblągu, jak i w realizację tegorocznego projektu „Przebudzenie”, dotyczącego sztuki współczesnej – wylicza Karina Dzieweczyńska z Galerii EL.
      

 


       - Niezwykła energia, ogromne zaangażowanie, umiejętność logistycznego myślenia, kreatywność i efektywność w pracy oraz wyjątkowe umiejętności zarządzania zespołem – chwali lidera Oddziału. - Dziękuję za dotychczasową super współpracę i liczę na dalszą.
       Jutro (18 sierpnia) Elbląski Oddział Abstrakcyjny świętować będzie swoje pierwsze urodziny. W programie pokaz tańca z ogniem. Wspólnie z „oddziałowcami” zaprezentuje się Pracownia Maswerk z Malborka oraz grupa Drakar z Braniewa.
       - Nasze spotkanie nie będzie kolejną szkółką tricków na kij czy poi. Skupimy się na tym, jak przy pomocy swojego sprzętu i posiadanych umiejętności zrobić spektakl, który przykuje uwagę widzów - zapowiada Szymon Klein z Pracowni Maswek. - Każdy zainteresowany przekona się, że nie poziom umiejętności kuglarskich decyduje o tym, czy zbudujemy więź z publicznością. Zapraszamy wszystkich, którzy występują lub planują występować na scenie czy na ulicy - niezależnie od poziomu umiejętności kuglarskich - dodaje Szymon.
      
       Urodzinowy program
       18 sierpnia (sobota)
       godz. 15.30 -18 - Warsztaty z komponowania spektakli ogniowych - prowadzenie: Szymon Klein Pracownia Maswerk
       Miejsce: siedziba Stowarzyszenia Elbląg Europa (ul. Warszawska 55)
       godz. 21.45 - Pokaz fireshow w wykonaniu Oddziałowców z gościnnym udziałem Pracowni Maswerk oraz grupy Drakar
       Miejsce: Dziedziniec CS Galeria EL (ul. Kuśnierska 6).
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama