UWAGA!

Wyniki wyborczego sondażu: Wilk kontra Wróblewski w drugiej turze

 Elbląg, (il. AK)
(il. AK)

W Elblągu będzie druga tura wyborów, w której zmierzą się Jerzy Wilk i Witold Wróblewski – wynika z sondażu instytutu Homo Homini, przeprowadzonego na zlecenie Radia Gdańsk. Frekwencja w Elblągu może wynieść 48 procent.

Radio Gdańsk przeprowadza wyborcze sondaże w każdym z miast, w którym organizuje debatę prezydencką. Elbląski sondaż 3 listopada przeprowadził telefonicznie Instytut Badań Rynkowych i Społecznych Homo Homini na losowej próbie 500 respondentów, pełnoletnich mieszkańców naszego miasta.
       Z sondażu wynika, że urzędujący prezydent Jerzy Wilk (PiS) może liczyć na 32,1 proc. głosów, drugie miejsce w badaniu zajął Witold Wróblewski startujący z własnego komitetu, popierany przez PO i PSL (18,9 proc.), a trzecie Janusz Nowak z SLD Lewica Razem (13,8 proc.). Kolejne miejsca zajęli: Edmund Szwed (Obywatelski Elbląg) – 8,5 proc., Cezary Balbuza (Elbląska Koalicja Obywatelska) – 2,4 proc., Adrian Meger (Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke) – 1,4 proc. i Robert Grabowski (Elblążanie Razem) – 0,9 proc. Niezdecydowanych kogo poprzeć było aż 22,1 procent ankietowanych. Dopuszczalny szacowany błąd w badaniach preferencji wyborczych może wynieść 4,4 proc.
       Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17 Radio Gdańsk i Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl organizuje debatę prezydencką z kandydatami w Hotelu Elbląg. Spotkanie jest otwarte dla publiczności, liczba miejsc jest ograniczona do stu. Dziennikarze Radia Gdańsk od rana są obecni w naszym mieście, co godzinę relacjonując przebieg kampanii wyborczej i poruszając najważniejsze tematy o Elblągu i problemach jego mieszkańców.
       Więcej na temat sondażu i debaty znajdziecie na stronie internetowej Radia Gdańsk. 
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Panie Szwed, widzę, słupki dopisują wiec chciałabym skorzystać z Pana dobroci. Bardzo proszę poprosić kandydata na radnego z okręgu nr 2 pozycja nr 2 pana Jarosława Romana Megger, żeby syna odwiedził, bo ostatni raz widział go w grudniu 2013 roku, nie licząc przypadkowego spotkania w Kauflandzie, ale wtedy odwrócił od nas głowę i poszedł dalej.
 • a jeszcze jedno Panie Szwed zapomniałam dopisać proszę przekazać Panu Jarosławowi Romanowi Megger lista 13 Obywatelski Elbląg okręg 2 pozycja 2,że widzenia z synem ma w środy na 16.30,bo skoro go rok nie było to może nie pamięta a i ze jego młodszy synek w październiku skończył 5 lat.
 • To badanie to przed czy po "zawierusze" z p. Wilkiem i jego przystępowaniem do Komunii Świętej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  10
  klik(2014-11-06)
 • Szybko poszedł w górę p. Wilk. Coś mi tu się nie podoba. Tak nagle wszystkich prześcignął??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  15
  .......m(2014-11-06)
 • Szkoda, że Pan Wilk nie wygra już w I turze, a tak będziemy świadkiem kolejnych kłamliwych ataków opozycji, a przede wszystkim tej hieny dziennikarskiej
 • oni dzwonili TYLKO na stacjonarne, co radykalnie zaniżyło wynik Megera i kandydatów lokalnych komitetów, a zawyżyło Wilkowi (stacjonarne ma w większości jego elektorat 60+)
 • a na Portelu wyniki takie: Cezary Balbuza 7.4% Robert Grabowski 3.0% Adrian Meger 6.6% Janusz Nowak 9.9% Edmund Szwed 15.5% Jerzy Wilk 22.3% Witold Wróblewski 35.3% no i tyle warte sa te sondaże
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  Gioconda(2014-11-06)
 • a co na to KUchejda, nie opisze przypadku kandydata z listy Szweda?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  bimbam(2014-11-06)
 • falują te notowania jak łodka na przystani
 • A moim zdaniem, jeśli sondaż jest robiony na czyjeś zlecenie - to nie ma bata, musi wygrywać ten, co zlecił. Kto zlecił ten sondaż?
 • Wilk wygra w pierwszej turze
 • Te sondaże to jakas jawna kpina. .. żeby az tak się roznily, to jakbym nie wiem na jednym portalu ogladal i czytal od tylu a tutaj od przodu itd. A jeśli Wilk wygra to ja pojde do komuni :P bo jak jemu wolno to mi tez :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  3
  MamedChalidow(2014-11-06)
Reklama