[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyniki wyborczego sondażu: Wilk kontra Wróblewski w drugiej turze

 
Elbląg, (il. AK)
(il. AK)

W Elblągu będzie druga tura wyborów, w której zmierzą się Jerzy Wilk i Witold Wróblewski – wynika z sondażu instytutu Homo Homini, przeprowadzonego na zlecenie Radia Gdańsk. Frekwencja w Elblągu może wynieść 48 procent.

Radio Gdańsk przeprowadza wyborcze sondaże w każdym z miast, w którym organizuje debatę prezydencką. Elbląski sondaż 3 listopada przeprowadził telefonicznie Instytut Badań Rynkowych i Społecznych Homo Homini na losowej próbie 500 respondentów, pełnoletnich mieszkańców naszego miasta.
       Z sondażu wynika, że urzędujący prezydent Jerzy Wilk (PiS) może liczyć na 32,1 proc. głosów, drugie miejsce w badaniu zajął Witold Wróblewski startujący z własnego komitetu, popierany przez PO i PSL (18,9 proc.), a trzecie Janusz Nowak z SLD Lewica Razem (13,8 proc.). Kolejne miejsca zajęli: Edmund Szwed (Obywatelski Elbląg) – 8,5 proc., Cezary Balbuza (Elbląska Koalicja Obywatelska) – 2,4 proc., Adrian Meger (Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke) – 1,4 proc. i Robert Grabowski (Elblążanie Razem) – 0,9 proc. Niezdecydowanych kogo poprzeć było aż 22,1 procent ankietowanych. Dopuszczalny szacowany błąd w badaniach preferencji wyborczych może wynieść 4,4 proc.
       Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17 Radio Gdańsk i Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl organizuje debatę prezydencką z kandydatami w Hotelu Elbląg. Spotkanie jest otwarte dla publiczności, liczba miejsc jest ograniczona do stu. Dziennikarze Radia Gdańsk od rana są obecni w naszym mieście, co godzinę relacjonując przebieg kampanii wyborczej i poruszając najważniejsze tematy o Elblągu i problemach jego mieszkańców.
       Więcej na temat sondażu i debaty znajdziecie na stronie internetowej Radia Gdańsk. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Panie Szwed, widzę, słupki dopisują wiec chciałabym skorzystać z Pana dobroci. Bardzo proszę poprosić kandydata na radnego z okręgu nr 2 pozycja nr 2 pana Jarosława Romana Megger, żeby syna odwiedził, bo ostatni raz widział go w grudniu 2013 roku, nie licząc przypadkowego spotkania w Kauflandzie, ale wtedy odwrócił od nas głowę i poszedł dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44 4
  (2014-11-06)
 • a jeszcze jedno Panie Szwed zapomniałam dopisać proszę przekazać Panu Jarosławowi Romanowi Megger lista 13 Obywatelski Elbląg okręg 2 pozycja 2,że widzenia z synem ma w środy na 16.30,bo skoro go rok nie było to może nie pamięta a i ze jego młodszy synek w październiku skończył 5 lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  36 4
  (2014-11-06)
 • To badanie to przed czy po "zawierusze" z p. Wilkiem i jego przystępowaniem do Komunii Świętej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 10
  klik(2014-11-06)
 • Szybko poszedł w górę p. Wilk. Coś mi tu się nie podoba. Tak nagle wszystkich prześcignął??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 15
  .......m(2014-11-06)
 • Szkoda, że Pan Wilk nie wygra już w I turze, a tak będziemy świadkiem kolejnych kłamliwych ataków opozycji, a przede wszystkim tej hieny dziennikarskiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 21
  (2014-11-06)
 • oni dzwonili TYLKO na stacjonarne, co radykalnie zaniżyło wynik Megera i kandydatów lokalnych komitetów, a zawyżyło Wilkowi (stacjonarne ma w większości jego elektorat 60+)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 16
  (2014-11-06)
 • a na Portelu wyniki takie: Cezary Balbuza 7.4% Robert Grabowski 3.0% Adrian Meger 6.6% Janusz Nowak 9.9% Edmund Szwed 15.5% Jerzy Wilk 22.3% Witold Wróblewski 35.3% no i tyle warte sa te sondaże
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 2
  Gioconda(2014-11-06)
 • a co na to KUchejda, nie opisze przypadku kandydata z listy Szweda?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  bimbam(2014-11-06)
 • falują te notowania jak łodka na przystani
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2014-11-06)
 • A moim zdaniem, jeśli sondaż jest robiony na czyjeś zlecenie - to nie ma bata, musi wygrywać ten, co zlecił. Kto zlecił ten sondaż?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 2
  (2014-11-06)
 • Wilk wygra w pierwszej turze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 23
  (2014-11-06)
 • Te sondaże to jakas jawna kpina. .. żeby az tak się roznily, to jakbym nie wiem na jednym portalu ogladal i czytal od tylu a tutaj od przodu itd. A jeśli Wilk wygra to ja pojde do komuni :P bo jak jemu wolno to mi tez :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 3
  MamedChalidow(2014-11-06)
Reklama