UWAGA!

Wypadek na niezabezpieczonej budowie

Elbląg, Wypadek na niezabezpieczonej budowie

W sobotę (31 sierpnia) doszło do wypadku na jednej z niedokończonych budów na starówce. Z wysokości około 6 m spadł 11-letni chłopiec. Ze złamaniem podudzia i potłuczeniami został przewieziony do szpitala.

O wypadku poinformowała nas Czytelniczka:
       „Na niedokończonej budowie na podwórko ograniczone ulicami Wieżową, Przymurze i Kowalską z wysokości około 6 metrów spadł 11-letni chłopiec (zaznaczyłam na zdjęciu, skąd spadł). Spadł na ręce i nogi, później uderzając głową – straszny widok.
       Czterech chłopców i dwie dziewczynki ganiali się po tej budowie. Niefortunnie jeden z chłopców stracił równowagę i spadł.
       To nie pierwszy raz, kiedy dzieci i młodzież urządzają tam sobie takie zabawy. Na początku wakacji jedna dziewczynka przewróciła się i wbiła sobie kawałek pręta w rękę. Nawet nie pozwoliła sobie pomóc, tylko od razu pomaszerowała do domu. Na początku interweniowałam, strasząc, że wezwę policje. Jednak dzisiejsza młodzież wie lepiej i potrafi odpyskować człowiekowi. Każdy wtedy robi się obojętny.
       Przez cały rok dzieciaki biegają po tym „placu zabaw”, szczególnie w lato. W zimę dochodzą jeszcze do pustostanu bezdomni, którzy już dwa razy wywołali pożar. Natomiast dla dzieciaków jeszcze większą radochą jest zimą przedrzeźnianie bezdomnych i potem ucieczka przed nimi.
       Właściciel posesji dość, że nie robi nic z budową od wielu lat, szpecąc naszą starówkę, to jeszcze nie potrafi dokładnie zabezpieczyć tej budowy. Czekajmy tylko do następnej tragedii. Miasto nie potrafi na właścicielu wymóc zakończenia budowy? Czy właściciel poniesie jakiekolwiek konsekwencje za zaistniały wypadek? A może władzom miasta podoba się „nowoczesny plac zabaw” na Starym Mieście?”
      
      
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Właściciel nawet jakby strażnika postawił, to "jeszcze większą radochą jest. .. przedrzeźnianie. .. i potem ucieczka przed nimi" "Jednak dzisiejsza młodzież wie lepiej i potrafi odpyskować człowiekowi. " Trzeba też pamiętać, że za dziecko odpowedzialność ponoszą rodzice i za brak nadzoru należy im się kurator, a po za tym w przyrodzie istnieje selekcja naturalna
 • chciałem to skomentować ale zabrakło mi sił. .. Nikt im tam chodzić nie każe, a skoro rodzice się dziećmi nie interesują to trudno
 • A gdzie byli rodzice
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  7
  Czytelnik_MOBI_85179(2013-09-01)
 • internowałam???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  polsza(2013-09-01)
 • Z tą pseudobudową jest tak jak z tymi krzakami koło byłego już niestety kina "SYRENA". Szpeci latami i nikt się tym nie zainteresuje. Bo każdy mówi: to teren prywatny. A urząd miasta ma to wyj. .. .ne, bo mówi że NIC W TEJ KWESTII NIE MOŻE. To kto ma móc? Prorok? A może trzeba ponownie odnośne umowy przeczytać i wnioski wyciągnąć? Tylko kto w ratuszu czytać umie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  prorok(2013-09-01)
 • Gdzie jest UM w Elblągu, który najwyraźniej zapomniał o tej kamienicy. Jeżeli wykonawca nie jest w stanie dokończyć budowy powinien zostać wywłaszczony na rzecz zainteresowanych dokończeniem obiektu. Samo centrum miasta, a tu strach na wróble czy raczej na ludzi przemieszczających się tą częścią miasta.
 • chętnie kupie tą nieruchomośc, właściciel proszony o umieszczenie ogłoszenia na portel -> nieruchomosci z namiarami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  inwestor2013(2013-09-01)
 • Jak poradzą sobie ze znanymi powszechnie właścicielami takich budów, jak ta, czy na pl Konstytucji i inne porozpoczynane lub nawet nie od kilkunastu lat, nasi nowi prezydenci ????? Czy będą tak ulegli i niezdarni jak Słonina, czy Nowaczyk, czy załatwią temat, tak byśmy mogli z pełnym przekonaniem zagłosować na nich za rok.
 • dajmy miesiac czasu prezydentowi Hajdukowskiemu na rozpoczęcie załatwianie spraw " dziwnych działek i budów " w naszym mieście. chcę wierzyć, że ludzie PiS- u nie zlekceważą tego, jak ich poprzednicy.
 • W poniedziałek raport na biurko prezydenta.
 • Jak długo jeszcze te ruiny -budowa będą straszyły zamiast zdobić Starówkę???A jest takich ruin więcej i co władza nic nie może z tym zrobić. To wysadzic w h. .. .
 • Pragnę się odnieść do tego wypadku! To była tylko kwestia czasu, prędzej czy później doszło by do tragedii. Mieszkam tuż, tuż, na ten "straszny dwór" widok mam z okna. Wszyscy są winni, rodzice bo nie zainteresowali się co robi ich dziecko, nasi stróże prawa, bo nie interweniowali na zgłoszenia, właściciel tej "pożal się boże nieskończonej budowy", i oczywiście nasze kochane prawo, które daje przyzwolenie. Wystarczy budowę ogrodzić, byle drutem, powiesić tablicę informacyjną i tak można się bujać przez naście lat. A to, że stwarza zagrożenie, że szpeci wizerunek naszej Starówki, a kogo to?. I ostatnia kwestia ! Gdzie te dzieciaki mają się bawić? Przypominam, że w tym miejscu, gdzie jest obecna budowa, dzieciaki miały plac zabaw, była piaskownica dla małych dzieci, było boisko i kosze dla starszych, swoje pociechy widzieliśmy z okien. Ale niestety, kasa, kasa. .. .. Miasto działkę sprzedało za psie grosze pod budowę, no i mamy to co mamy.
Reklama