UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wysoka frekwencja w wyborach do europarlamentu (aktualizacja)

 
Elbląg, Głosowanie przebiega bez zakłóceń
Głosowanie przebiega bez zakłóceń (fot. Anna Dembińska)

Dziś (26 maja) o godzinie 7 w całej Polsce rozpoczęło się głosowanie na kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Elblążanie wybierają spośród tych samych nazwisk co wszyscy mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W naszym mieście głosowanie przebiega bez zakłóceń. Frekwencja do godziny 17 wynosiła 31,14 proc. Zobacz fotorelację.

O godzinie 7 rano wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie. Niektóre są szczególne, bo urna "przychodzi" do głosujących.
       - Głosowanie w szpitalu wygląda specyficznie, bo to zamknięta placówka wyborcza - mówi Barbara Jungnikiel, przewodnicząca Rejonowego Obwodu Wyborczego nr 58 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. - Mamy pacjentów chodzących i leżących, w związku z tym między godz. 10 a 12 chodziliśmy po oddziałach z mobilną urną i pacjenci, którzy chcieli, mogli swój głos oddać. W szpitalu stan osób się zmienia czasem z godziny na godzinę - zauważa przewodnicząca - ale mamy listę stałą, ze spisem wyborców na dzień 24 maja i są  na niej 263 osoby. Wszystkie, które przybyły po tym terminie zostaną dopisane - zarówno pacjenci, jak i personel szpitala. Pracujemy tak, jak inne komisje, czyli w godz. od 7 do 21.
       Polacy wybiorą 52 europosłów spośród 866 kandydatów. O jeden mandat walczy średnio 17 kandydatów.
       - Zawsze starałem się być patriotą, zawsze głos oddawałem, bez względu na okoliczności - przyznaje Jan Zięba, jeden z pacjentów elbląskiego szpitala. - Uważam to za swój obowiązek.
       - Może coś te wybory pomogą w życiu - wyraża nadzieję Tadeusz Sierak, który również oddał swój głos w szpitalu przy ul. Królewieckiej.
       Głosowanie w Elblągu przebiega bez przeszkód, Rejonowa Komisja Wyborcza nie odnotowała naruszeń przepisów wyborczych.
       - Absolutnie spokój - potwierdza Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń związanych z zakłóceniem ciszy wyborczej.
       Rejonowa Komisja Wyborcza nr 4 w Elblągu informuje, że do godziny 12 frekwencja na terenie powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nowomiejskiego, ostródzkiego; miasto na prawach powiatu: Elbląg, wynosiła 12,9 proc.
       W Elblągu na 90 855 uprawnionych zagłosowało 13 169 osób, czyli 14,49 proc.
      
       ***
       Do godziny 17
w Elblągu frekwencja wyborcza wyniosła 31,14 proc. W województwie warmińsko-mazurskim zagłosowało 27,59 proc. osób uprawnionych, a w kraju 32,51 proc.
       Największą frekwencję odnotowano w Krynicy Morskiej - 61,62 proc.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama