UWAGA!

Za wypadek w stolarni odpowie pracodawca

Zarzut niedopełnienia obowiązków bezpieczeństwa i higieny pracy postawili prokuratorzy Krzysztofowi S., właścicielowi jednego z zakładów stolarskich w Gronowie Elbląskim, gdzie w styczniu tego roku doszło do tragicznego wypadku. W wyniku wybuchu pieca CO zginęła jedna osoba, a cztery inne zostały ranne. Jeszcze w lipcu do sądu ma trafić akt oskarżenia.

Do wypadku doszło 5 stycznia rano.
       - Jak wynika ze wstępnych ustaleń kilku mężczyzn przy wyłączonej pompie wodnej i braku obiegu wody usiłowało uruchomić piec CO – informował wówczas Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Doszło do wybuchu, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć, a cztery zostały ranne. (Wybuch pieca w stolarni – jedna osoba nie żyje).
       Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
       - Pracodawca otrzymał zarzut niedopełnienia obowiązku bezpieczeństwa i higieny pracy – mówi Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej. – Doszło do szeregu zaniedbań: pracownicy nie byli przeszkoleni w zakresie obsługi kotła, pracodawca nie sprawował nad nimi nadzoru, nie miał dokumentów eksploatacji urządzenia, nie zatrudniał też palacza.
       Niebawem do sądu ma trafić akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi S. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A co to jest "piec CO" ?
 • Piec centralnego ogrzewania.
 • Jeszcze trochę to bez przeszkolenia w zakresie obsługi to nie będzie można nawet do wc wyjść. A cała histopria jest bardziej skomplikowana niż redakcja opisuje.
 • cyrk i szopka. .. Pozabierajcie pracownikom czajniki elektryczne bo jak się poparzą wodą to będziecie odpowiadać za brak przeszkolenia i zaniedbania. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jaaaom(2009-07-22)
 • Pracodawca jest winny dlatego, że jest pracodawcą, nawet jak go nie ma na miejscu to też jest winny. Pracodawca winny jest bo jest kozłem ofiarnym, czarna dziura, zastanów się zanim będziasz pracodawcą. Działalność gospodarcza różni się od przestępczej szybkością bogacenia się, ryzyko działania jest takie samo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kapitalista(2009-07-22)
 • A moim zdaniem ryzyko działalności pracodawcy jes większe, bo sam się zgłasza żeby go Państwo scigało, a przestępcę Państwo musi najpierw znaleźć. .. Zmierzamy w kierunku amerykańskim, gdzie na paczce orzeszków ziemnych pisze się dla alergików, że w paczce mogą znajdować się orzeszki ziemne. Pracodawca mówiąc krótko odpowie za każdego. .. .którtego nie dopilnował osobiście i który zrobi sobie krzywdę. I tyle.
Reklama