[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zabezpiecz swój rower

 
Elbląg, Zabezpiecz swój rower

Niepozorni chłopcy w wieku 13-15 lat chodzący po klatkach schodowych nie zawsze przychodzą w odwiedziny do kolegów. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu coraz częściej zatrzymują nastolatków podejrzanych o… kradzieże rowerów.

Nieletni przestępcy często wchodzą do klatek schodowych budynków w poszukiwaniu, i to ważne, niczym nie zabezpieczonych rowerów. Wiele osób rowery lub inne mienie przechowuje właśnie na klatkach schodowych, uznając domofon jako jedyne i skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą. Praktyka pokazuje, że takie ono jednak nie jest. Czasem nawet najtańsze zabezpieczenie jest lepsze, niż jego całkowity brak. Gdy apelujemy, by zabezpieczać rowery pozostawiane w klatkach schodowych czy też piwnicach, często pojawiają się komentarze mówiące o tym, że tanie zabezpieczenia są nieskuteczne, że można je otworzyć zwykłym gwoździem itp. Nasza praktyka pokazuje jednak, że bardzo rzadko zdarza się, by zgłaszający kradzież pokrzywdzony mówił, że jego rower był przypięty kłódką, którą ktoś otworzył gwoździem lub przeciął. Policjanci najczęściej spotykają się w takim przypadku ze stwierdzeniem: „zostawialiśmy rower tu przy poręczy, ponieważ do nas na 3 piętro nie wchodzą osoby postronne” – takie tłumaczenia łatwo wyjaśniają, w jaki sposób został skradziony przedmiot.
       Za kradzież Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletniemu za taki czyn może grozić umieszczenie w schronisku lub zakładzie poprawczym.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama