UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Dobrze by było, by pozostał w polskich rękach. Faktycznie kościół katolicki przez lata korzystał z wielu bonifikat przy tego typu transakcjach z samego faktu, że jest instytucją religijną. Ale nie wiem, czy wiecie - księża nie mogą mieć swojego majątku! Znajomy ksiądz kapelan tłumaczył mi kiedyś, że ksiądz nie może dostać nawet kredytu hipotecznego. Ma sobie jakiś tam mały dorobek, swoje rzeczy itp, ale większego mienia mieć nie może. Czyli, logicznie myśląc - "kupi"kościół, "kupi"obce państwo (Watykan).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    4
    doktorwiesław(2020-12-01)
  • @doktorwiesław - Księża mają swoje mieszkania, skąd? Jeden kupił przed kapłaństwem. I co?
  • Mówię tak, jak usłyszałem z pierwszej ręki. Tamten ksiądz, chcąc wybudować sobie dom, musiał kombinować trochę z pensji (kapelan, wojskowy w stopniu majora, to miał normalnie angaż w wojsku)i trochę łatał kredytami konsumpcyjnymi, bo na inne nie mógł liczyć. Przypadek, o którym piszesz - nie przeczę, że tak jest. Może i w tej kwestii - jak w każdej - są luki prawne.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    doktorwiesław(2020-12-01)
Reklama