UWAGA!

Zasłużonym należy się pomoc

Pionierzy, artyści, sportowcy, naukowcy. Kiedyś aktywnie działali na rzecz Elbląga, wnieśli znaczny wkład w rozwój swojego miasta. Dziś żyją samotnie, nierzadko borykając się z trudnościami materialnymi. Na sesji rady miejskiej zgłoszony został pomysł utworzenia fundusz wspierania zasłużonych elblążan

Autorką pomysłu jest radna Maria Kosecka.
       - Wiem, że niektóre z tych osób są samotne, inne żyją w trudnych warunkach materialnych. Jednak nikomu się nie skarżą i nie wyciągają ręki po pomoc – mówiła radna. - Ci wszyscy ludzie są zbyt honorowi i dumni aby prosić o pomoc. Dlatego bardzo proszę, byśmy dyskretnie i delikatnie zorientowali się, w jakich warunkach bytują na co dzień ci, o których przypominamy sobie z okazji rocznic, świąt i spektakularnych imprez. Jestem przekonana, że taki rekonesans ułatwi nam orientację, jakiej pomocy możemy zasłużonym elblążanom udzielić - dodała. - Niekoniecznie materialnej. Chodzi też o sprawy zdrowotne, warunki lokalowe, ale i o dowody, że o nich pamiętamy i cenimy za ich życiowy dorobek. Niejedna z tych osób np. zaangażowałaby się w działalność na rzecz miasta, z satysfakcją pozwalając korzystać ze swoich doświadczeń.
       - Uważam, że zainteresowanie się losami zasłużonych elblążan i niesienie im pomocy nie powinno być jednorazową akcją, lecz winno stać się stałym obowiązkiem władz miasta – podkreślała radna.
       Maria Kosecka złożyła wniosek o powołanie zespołu, który zajmie się pomocą zasłużonym elblążanom. Sama deklaruje chęć współpracy, podobnie jak stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dobry pomysł, znam takich ludzi, trzeba im pomagać, zasłużyli sobie na taką pomoc.
 • Jest też ludzie, którzy odeszli, zastawiając swą spuściznę w naszym mieście, np. Roman Fus, mam nadzieję, że jest mu tam dobrze u góry.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lokalny Patriota(2012-09-21)
 • [sorry za ortografa]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lokalny Patriota(2012-09-21)
 • Powinno być. .. zadłużonym należy sie wsparcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sprawiedliwy(2012-09-21)
 • Wspaniały pomysł na zagospodarowanie 2 mln budżetu obywatelskiego ! Nie robię sobie w tym momencie "jaj"z tego wyborczego przekrętu. Żeby zaktywizować zasłużonych elblążan, wyciągnąć ich z zatęchłych, nieremontowanych mieszkań, żeby wspomóc ich materialnie (często nie mają na leki, ubranie) potrzeba pieniędzy. Inicjatywy radnych, nawet najszlachetniejsze bez zapewnienia środków są tylko pustosłowiem i tak to wygląda w ust koralach Pani Koseckiej. Proponuję Pani Koseckiej niech wypełni wniosek dotyczący budżetu obywatelskiego i zdobędzie jego poparcie u większości radnych. Mieszkańcy Elbląga zapewne bardziej docenią tą inicjatywę niż budowę kilku piaskownic pod patronatem Panów Wcisły, Czyżyka lub Nowaczyka.
 • Moje komentarze nie przechodzą !
 • Może ten komentarz przejdzie? Wspaniały pomysł na zagospodarowanie 2 mln budżetu obywatelskiego. Żeby zaktywizować zasłużonych, żeby wyciągnąć ich z zatęchłych komunalnych nor, żeby wspomóc ich finansowo trzeba mieć pieniądze. Najszlachetniejsze intencje bez kasy są tylko pustosłowiem. Prezydent przedłużył termin składania wniosków. Proponuję Pani Koseckiej by wypełniła wniosek zgodnie ze swoim pomysłem i zdobyła poparcie jego przez większość radnych. Myślę, że w kontekście wyborów mieszkańcy Elbląga bardziej docenią tą inicjatywę niż budowę piaskownic pod patronatem Panów radnych Wcisły, Czyżyka czy Nowaczyka.
 • inicjatywa godna pochwały. znam dosc dużo ludzi zasłużonych do naszego miasta. znam pionierów którzy tu przybyli w 45roku i pracowali nie raz za słowo dziękuje a miasto było w gruzach to nie byli działacze partyjni lecz przeważnie ludzie bezpartyjni z wielkimi inicjatywami odbudowy miasta. to wszystko można wyczytać w książce im poświęconej. ci którzy jeszcze żyją to żyją b. skromnie i o nic nie proszą trzeba im pomóc tylko nie słowami sa to ludzie bardzo starzy, którym brakuje już wszystkiego. trzeba ich tylko odnaleźć. szereg tych osób jest w domach starców. zolach. zyje samotnie w bardzo skromnych warunkach
Reklama