UWAGA!

Zatańczyli z Anną Głogowską. I to jak!

 Elbląg, Żywiołowa Anna Głogowska zaproponowała rock'n'rollową choreografię
Żywiołowa Anna Głogowska zaproponowała rock'n'rollową choreografię (fot. AD)

Na niedzielne (24 maja) popołudnie Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaproponowało maraton taneczny. Najpierw żywiołowa zumba, później rock'n'rollowy mix, a na koniec salsa. W roli specjalistki od tanecznych kroków wystąpiła Anna Głogowska, znana z telewizyjnego show "Taniec z gwiazdami". Do zabawy z nią - w podskokach - przyłączyło się wielu elblążan. Zobacz zdjęcia.

Taneczny maraton to pierwszy krok w ramach projektu „Let’s dance with us!”. Wszystko to, co działo się dziś na Placu Kazimierza Jagiellończyka zarejestrowały kamery i ... poszło w wirtualny świat.
       Starsi i młodsi elblążanie szczególnie chętnie tańczyli z Anną Głogowską, tancerką klasy „S” w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych, ale szerokiej publiczności znaną z telewizyjnego show "Taniec z gwiazdami". Kroku starało się jej dotrzymać ok. 500 osób.
       - Dzisiejsze wydarzenie to misja, bo w 12 krajach w Europie odbywają się takie akcje, które mają za zadanie zmobilizować wszystkich, którzy nie wiedzą, co zrobić ze sobą do tego, by się ruszali – mówiła po występie Anna Głogowska. - Przecież w zdrowym ciele, zdrowy duch, a najlepiej ruszać się przy muzyce. Każdy, kto tego spróbuje ma energię, każdy mięsień rozruszany i uśmiech na twarzy. I chce sie żyć! - zapewniała z uśmiechem.
       To nie była pierwsza wizyta znanej tancerki w naszym mieście.
       - Elbląg zawsze słynął z najlepszych tancerzy, zwłaszcza w tańcach standardowych – zapewniała Anna Głogowska. - Z największą przyjemnością przyjeżdżałam tu na znakomite szkolenia i dlatego bardzo się cieszę, że Stefano nie przyjechał [początkowo zapowiadano występ Stefano Terrazzino – red.] i to do mnie zadzwonił, i poprosił o zastępstwo.

  Elbląg, Tańczyli i duzi, i mali
Tańczyli i duzi, i mali (fot. AD)


       A jak podsumowała dzisiejsze mini warsztaty, do których zaprosiła elblążan?
       - Dziś było rock and rollowo z elementami takimi, jak wachlowanie albo "nóżka dyga". Ciekawe, jak to przetłumaczyć na inne języki, np. na czeski – żartowała. - Zaproponowałam różne, najprostsze na świecie kroki. Z taką taneczną energią powstał niezły mix.
       Tancerka chętnie rozdawała autografy i pozowała do wspólnych zdjęć, ku uciesze szczególnie najmłodszych elblążan.
      
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • nie trawię tej pustej Głogowskiej
 • Mistrzowie drugiego planu na zdjęciu 14.Przyszli pooglądać kobiece pośladki :-)
 • Nic nadzwyczajnego. Czasem więcej dzieje się na szkolnych elbląskich imprezach niż podczas tego tam. Ale ściąga się kogoś komu trzeba po prostu zapłacić, bo napisało się jaki projekt o przyznanie pieniędzy unijnych. I to tyle w tym temacie. Ten sam schemat od lat w stowarzyszeniu Jantar. A tak na marginesie -każdy elbląski instruktor tańca pokazałby układ choreograficzny, jaki był tam prezentowany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  tancerz(2015-05-25)
 • moim zdaniem trochę niesprawiedliwie zostali dobrani instruktorzy zumby a w Elblągu jest ich wielu. wystarczy wejść na www.zumba.com i sprawdzić ilu instruktorów ma miejscowśc. prawdziwie taneczne wydarzenie byłoby, gdyby miał szansę się pokazać, połączyć siły i zmobilizować całe miasto to zumbowania. każdy instruktor to inna grupa odbiorców.... inny charakter, inna osobowość. osobiście byłam tego dnia na master class organizowanych w tym samym dniu (niestety) przez Panią Sylwię. Przyjechały również SŁAWY zumby :) było zarąbiście. zastanawiam się w jaki sposób są wybierani instruktorzy i partnerzy do takich spotkań? lubię zajęcia z Karolem ale nie zawsze te zajęcia lubią mnie... :) hihihi czy cichą Moniką :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zumbiara(2015-05-28)
Reklama