UWAGA!

Zatrzymali pirata drogowego

 Elbląg, Zatrzymali pirata drogowego
(fot. ilustracja do tekstu, KPP Braniewo)

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu mieszkańcowi Bezled, który pędził ulicą Braniewską w Pieniężnie z prędkością 116 km/h. Za wykroczenie został ukarany 400 zł mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci zatrzymali pirata drogowego w wigilijne popołudnie na jednej z wlotowych ulic Pieniężna. W chwili kontroli 23-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego miał na liczniku prowadzonego vw golfa prędkość 116 km/h. Przypominamy, że prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym w godzinach 5–23 wynosi 50 km/h.
       Po zatrzymaniu młody kierowca nie kwestionował swojej winy. Za popełnione wykroczenie został ukarany 400 zł mandatem oraz 10 pkt karnymi. W związku z kierowaniem przez niego pojazdem z prędkością przekraczającą wartość dopuszczalną o ponad 63 km/h na obszarze zabudowanym funkcjonariusz zatrzymał 23-latkowi prawo jazdy, które zostanie przesłane do właściwego starostwa powiatowego. Decyzją starosty dokument taki zostaje zatrzymany na okres 3 miesięcy.
       W sytuacji, gdy mimo wydania przez starostę decyzji administracyjnej o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy, kierowca którego wydana decyzja dotyczy nadal będzie poruszał się po drogach i zostanie zatrzymany do kontroli, wówczas starosta przedłuża okres zatrzymania dokumentu prawa jazdy do 6 miesięcy. Po upływie wskazanych terminów, kierowca będzie mógł odebrać dokument prawa jazdy we właściwym wydziale komunikacji.
       Kierowcy, który mimo przedłużenia przez starostę okresu zatrzymania dokumentu prawa jazdy do 6 miesięcy, wciąż porusza się samochodem, starosta cofa uprawnienia do kierowania pojazdem.
      
st. sierż.Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama