UWAGA!

Zbadaj serce w szpitalu

 Elbląg, Zbadaj serce w szpitalu
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

W sobotę (26 września) w godzinach 8 - 14 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym (hol główny) odbędzie się akcja profilaktyczna poświęcona Światowemu Dniu Serca. Każdy kto przyjdzie będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz edukacji zdrowotnej.

Światowy Dzień Serca to przede wszystkim edukacja na temat profilaktyki chorób serca. W programie zaplanowano bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, pomiary ciśnienia tętniczego oraz określenie BMI.

Jak dbać o serce?

Aby utrzymać swoje serce w dobrej kondycji należy unikać palenia tytoniu, tłustych potraw, spożywania w nadmiarze alkoholu oraz dbać o aktywność fizyczną. Pamiętajmy, że dla serca ważny jest systematyczny trening, ponieważ wzmacnia on sieć naczyń krwionośnych w organizmie, dzięki czemu więcej bogatej w tlen krwi może do niego dotrzeć. Regularnymi ćwiczeniami można nie tylko wzmocnić serce, ale przede wszystkim obniżyć poziom złego cholesterolu i cukru we krwi oraz zmniejszyć ciśnienie tętnicze.

Uroczystości Obchodów Światowego Dnia Serca obchodzone są co roku w wielu miastach na całym świecie. W latach ubiegłych zorganizowane zostały punkty medyczne, gdzie można było bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć m.in.: wysokość ciśnienia tętniczego, wagę ciała oraz BMI, poziom cukru i cholesterolu we krwi, a także skonsultować swoje wyniki ze specjalistami.

W tym roku z uwagi na panującą pandemię możemy przeprowadzić akcję w ograniczonym zakresie. Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego w postaci noszenia maseczek ochronnych oraz dezynfekcji rak przy wejściu do szpitala. 

Magdalena Rubczewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "w ograniczonym zakresie"ok wszystko jak najbardziej rozumiem. Czyli będą mieli Państwo ustaloną liczbe osób która może wejść, więc rozumiem, że poinformujecie osoby, które nie wejdą z powodu ograniczonych miejsc czy dowiedzą się one po dwóch godzinach stania, że nie wejdą ?
 • Dleczego jest tak mało badń w szpitalu w Elblągu. Popatrzcie ile ma olsztyn co oni tylko mają prawo do bezpłatnych badań i to róznych. Badanie krwi i cukru a dlaczego nie inne macie sprzet.
 • Politycy, aktorzy pracownicy TV mają w d, maseczki a nas zmuszacie. Co ww to swiete krowy to oni zakarzaja innych
 • w gratisie dostane choroby towarzyszące ? i program kwarantanna+
 • Postoisz kilka godzin, żeby zmierzyc puls i tętno. Chciałem niedawno zarejestrowac się do kardiologa na NFZ. Wiecie co mi powiedziano w szpitalu na Królewieckiej, że owszem ale na 2024 rok. .Pytam gdybym chciał prywatnie?To praktycznie od ręki w przeciągu kilkunastu minut pana przyjmie któryś lekarz. Mówię że chciałbym do tego i tego lekarza który dziśiaj nie przyjmuje. Nie ma problemu, z tego co wiedzą ma dyżur. To zejdzie i pana przyjmie. Wizyta 150 zł. A renta 825 zł. Do zobaczenia na tamtym świecie powiedziałem i wyszedłem. Naprawdę nie można z tymi konowołami nic zrobić, żeby przyjmowali na NFZ jak prywatnie.
 • W olsztynie minimalnie większym od Elbląga miescie. Badania i inne przywileje bedą robione non stop na zawołanie. Dlatego że biernie sie przyglądamy od tej pseudo reformy Buzka i Kuleszy, żeby powróciło województwo między Gdanskiem a Olsztynem. Trzeba prosic i naciskac PiS żeby spełnili nasze marzenia o mieśćie wojewódzkim. A nie słuchac tych z PO i innych lewusów którzy ujadają na rząd. Osobiście chcę powrotu Krynicy, Stegny i innych miast i miasteczek w administrację Elbląga.
 • zlikwidowac zus
 • teraz jak pójdziesz zbadać serce to ci koronkę wynajdą. Że też ci nasi spece w rządzie i ci wszyscy uczeni lekarze nie wynaleźli metody przykładania telefonu do klaty i badania zdalnego. DO ROBOTY niedługo wszystko będzie zdalne
 • to kpina zmierzyc cukier i tętno taki sprzęt to my mamy w domu a jak bdzie za wysokie to zapraszamy do gabinetu prywatnego hahahahaha z a200zł
 • a wsadzcie sobie te badania a do lekarza kardiologa za 2 lata w kolejce
 • pic i wic. .. ..
 • Wiadomości o przychodni kardiologicznej są kłamstwem -stali pacjenci, ze zdiagnozowanymi schorzeniami, w przypadku złego samopoczucia są przyjmowani przez lekarza prowadzącego w dniu dyżuru. Nowych pacjentów rejestruje się dopiero na II kwartał 2021r. Nie wszyscy kardiolodzy przyjmują prywatnie i nie we wszystkich godz jest dyżur lekarski, więc nie opowiadaj, że zaprponowano wizytę za kilknaście minut.