UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zlikwidować Senat, wzmocnić samorząd?

Elbląg, Zlikwidować Senat, wzmocnić samorząd?

Dzisiaj (19 czerwca) o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się debata, poświęcona 21 tezom samorządowym, które zostały upublicznione podczas Święta Wolności 4 czerwca w Gdańsku. Gościem spotkania będzie Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Grupa samorządowców z prezydentem Sopotu dr. Jackiem Karnowskim przygotowała pakiet 21 tez samorządowych, który po raz pierwszy został upubliczniony 4 czerwca podczas Święta Wolności w Gdańsku. Wśród nich jest projekt likwidacji Senatu i zastąpienia go Izbą Samorządową, obowiązek konsultowania projektów ustaw z samorządami, decentralizacja funduszy unijnych czy likwidacja urzędów wojewódzkich.
       Jest też obowiązek przekazania samorządom środków na realizację zadań. Przypomnę, że z raportu, który niedawno wykonałem wynika, że Elbląg tylko do oświaty dopłaca 100 mln zł rocznie!
       Pakiet 21 tez – co trzeba podkreślić – to propozycje, które mogą ulec zmianom po spotkaniach z mieszkańcami. Dlatego bardzo zależy nam na wszystkich opiniach na ten temat. Spotkania będziemy organizować do połowy lipca.
       Pierwsze (prawdopodobnie) takie spotkanie w Polsce odbędzie się właśnie w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, w środę (19 czerwca) o godz. 17.
       Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i zatroskanych sytuacją w Polsce. Zapraszamy także te osoby, które mają własne pomysły na poprawę ustroju. Na spotkaniu z prezydentem Jackiem Karnowskim będzie okazja do otwartej dyskusji.
      
Jerzy Wcisła, senator PO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama